6 років тому українські війська вибили з Маріуполя проросійських окупантів

6 років тому українські війська вибили з Маріуполя проросійських окупантів

Сьогодні ми згадуємо, як відбувалося звільнення міста від російських найманців. 

 

 

 

 

 

 

 

До 12 червня 2014 року російські бойовики контролювали вже близько 80% території Донецької та Луганської областей. Нагадаємо, тоді на цих територіях мешкало близько 6 млн осіб, вироблялося майже чверть ВВП. Під контроль бойовиків потрапив і Маріуполь, місто з заводами оборонпрому і виходом до моря.

13 червня 2014 року о 5 ранку добровольчі батальйони почали звільнення міста. На штурм Маріуполя пішли 150 бійців спецбатальйону "Азов", 2 роти спецбатальйону "Дніпро", 2 роти Національної гвардії та спецпризначенці МВС. Місто взяли в оточення військові та нацгвардійці. Силам АТО протистояли від 60 до 80 озброєних бойовиків.

Українські сили ліквідували кілька бойовиків і затримали понад 20 осіб. Решта, очевидно почуваючись відповідальними за свої злочини, поквапились зникнути. Саме з дня штурму Маріуполя добровольчим батальйоном МВС "Азов", за підтримки Національної гвардії та добровольців з "Дніпро-1", як відзначають багато військових експертів, українське суспільство продемонструвало готовність до перемоги. Почався масштабний наступ на агресора по всіх фронтах.

День визволення Маріуполя від російських окупантів встановлений за рішенням Верховної Ради України та відзначається 13 червня.

Фото Олени Білозерської