6 травня в Україні відзначають День піхоти

6 травня в Україні відзначають День піхоти

День піхоти в Україні був установлений у 2019 році, з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.

 

 

 

Дата свята була вибрана невипадково, адже 6 травня — річниця битви біля Жовтих Вод, у якій українські козаки здобули перемогу в 1648 році. Цю битву називають першою переможною у Національно-визвольній боротьбі, яку очолював Богдан Хмельницький. Крім того, 6 травня відзначають релігійне свято — День Юрія Змієборця — одного із покровителів українського війська.

Піхота завжди першою зустрічає ворога. З початку російсько-української війни у 2014 році, піхотинці проявили себе як відважні бійці, що брали на себе основний удар ворога на сході країни.

Механізовані, мотопіхотні, гірсько-штурмові військові частини становлять основу Сухопутних військ і виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів і прориву оборони противника, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів.

Разом із тим, механізовані з'єднання разом з танковими використовуються для оточення і розгрому противника, переслідування та виконання інших завдань.

В українських піхотинців є безліч славетних перемог. Саме піхотинці брали активну участь у звільненні нашої окупованої території від ворога на сході країни. Це бої під Іловайськом, Донецьким та Луганським аеропортами, Савур-Могилою, Дебальцевим і Мар'їнкою.

Нині українські піхотинці як найчисленніший рід та основа бойового потенціалу Сухопутних військ ЗС України несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль під час відсічі російської агресії на всій території України. Воїни-піхотинці щохвилини ризикують життям і сухі цифри це підтверджують: переважна більшість наших поранених і загиблих — саме з піхоти. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за Україну.

Бути піхотинцем нелегко, але достойно. Адже захист рідної землі — це не метафора. Бо вгризаючись глибоко у ґрунт, обладнуючи позиції, риючи бліндажі та окопи, просуваючись уперед метр за метром, піхотинці буквально витісняють окупантів з української землі. Віримо, що вам під силу подолати будь-який шлях! І Перемога буде за нами!

Армія FM бажає всім нашим піхотинцям міцного козацького здоров'я, сімейного благополуччя, успіхів при виконанні бойових завдань і найголовніше — щоб усі українські захисники повертались додому живими та неушкодженими.

Слава українській піхоті! Слава Україні!