80-та окрема десантно-штурмова бригада відзначає свою річницю

80-та окрема десантно-штурмова бригада відзначає свою річницю

Львівські десантники відзначили річницю з дня створення 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Власне історія частини розпочалась 40 років тому у місті Хирові, що на Львівщині. Вже тоді бригада була десантно-штурмовою, що вирізняло її серед інших частин повітряно-десантних військ. Згодом частина декілька разів змінювала назву та була передислокована до Львова. Багато колишніх військовослужбовців бригади обіймали керівні посади в арміях сусідніх країн.

 

На Львівщині 80-та бригада ДШВ - одна з найбільш славетних і боєздатних частин. Найповніше свої навички, сміливість і професіоналізм львівські десантники продемонстрували під час російської агресії на Донбасі. Саме десантники вісімдесятки першими, вогнем у відповідь, дали збройну відсіч бойовикам. Далі був Слов’янськ, Луганський аеропорт, Авдіївка. 109 героїв бригади поклали своє життя на українському Донбасі, понад 300 військовослужбовців нагородженні орденами й відзнаками. А тодішній командир бригади — генерал-майор Андрій Ковальчук та молодший сержант Ігор Зінич отримали звання Героя України.

Тож львівським десантникам є чим пишатися. Привітати бойових друзів до Львова прибув і перший заступник секретаря Ради Національної безпеки і оборони України  генерал-полковник Коваль, який з 1992 до 1995 року командував частиною.

Під час свята десантники отримали від високопосадовців нагороди, продемонстрували бойовий вишкіл і провели екскурсію частиною. Не забувають у частині й про дітей загиблих героїв. Командир бригади полковник Володимир Шворак особисто вручив дітлахам подарунки та зазначив, що вони  - частина десантного колективу і завжди будуть під опікою ДШВ.