Американські реабілітологи допомагають українським військовим

23.10.2019
Американські реабілітологи допомагають українським військовим

Американські фахівці-реабілітологи працюють у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Для чого вони приїхали у військовий госпіталь, знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

"Семеро фахівців з реабілітації перебуватимуть у Львові три дні. Це провідні реабілітологи та ерготерапевти, які лікують американських військових. Триденний курс передбачає лекції, практичні заняття та роботу з конкретними пацієнтами. З нашого боку до курсів залучено 50 медиків. Це фахівці з різних госпіталів, де займаються реабілітацією пацієнтів з травмами голови й спини, та звичайно, весь персонал клініки відновлювального лікування і реабілітації Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, яка є провідною в питаннях реабілітації наших військовослужбовців.

Створення цієї унікальної клініки розпочалося у 2014 році, коли до Львова почали поступати перші хворі з травмами спини й голови, які  не могли ходити рухати кінцівками та потребували реабілітації. Відділення відновлювального лікування налічувало сім фахівців і мало невеличкий набір засобів для реабілітації. Зараз клініка відновлювального лікування і реабілітації має найсучасніше обладнання: спеціальний басейн, кімнату ерготерапії, кімнати зі спеціальними тренажерними комплексами  та багато іншого. Отримати це все вдалося завдяки фінансам трастового фонду НАТО, закупівлям Міністерства оборони України, допомозі волонтерів і меценатів.

Начальник відділення Роман Скоропад каже, за 5 років реабілітацію тут пройшли 1400 пацієнтів. Щодня в клініці перебувають 22 хворих. Реабілітація – важка робота і для них, і для персоналу. Через біль, через "не можу" до повного виснаження пацієнти клініки тут виконують безліч процедур, аби знову стати на ноги та повернутися до нормального життя. Повної самовіддачі та дуже ґрунтовної підготовки вимагає ця робота і від персоналу. Тож медики клініки дуже багато навчаються і самі, і разом з найкращими іноземними фахівцями, зокрема і на таких курсах, як сьогоднішній. Американські реабілітологи кажуть, наші фахівці демонструють високий рівень підготовки й краще свідчення цього — досягнуті результати. Окремі, як медики кажуть, клінічні випадки, а насправді людські долі та важкі перемоги, фахівці двох країн на цих курсах розглядають більш детально і ґрунтовно. Також на цьому курсі американці та українці діляться своїм досвідом, теоретичним і практичним, розробляють алгоритми лікування для пацієнтів.

Серед пацієнтів клініки львівського госпіталю — чимало відомих військових, які зараз очолюють військові навчальні заклади, перемагають на різноманітних змаганнях для ветеранів. Наші лікарі зізнаються — це важка робота, але ось такі перемоги їхніх підопічних, надихають працювати й далі. Допомагати ставати на ноги в переносному і прямому сенсах воїнам, які зазнали важких поранень", — розповів Владислав Назаркевич.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток