Армійський вісник 13 січня: Від початку року ліквідовано 12 осіб противника

Армійський вісник 13 січня: Від початку року ліквідовано 12 осіб противника

Від початку року Сили ООС ліквідували 12 осіб противника. В Україні створюють вогнемет РПВ-20. Росавіація погодила запуск незаконного авіасполучення.

 

 

 

 

 

 

За даними військової розвідки Об'єднаних сил, втрати російсько-окупаційних військ за перші десять днів нового року склали 33 особи: безповоротні — 12 осіб; поранені та травмовані — 21 особа; з озброєння та військової техніки знищено — одну одиницю.

 

В Україні створюють вогнемет РПВ-20. Влучивши у ціль, заряд підривається і розпорошується, утворюючи вогняну хмару об’ємом 120 кубометрів. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500 C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, що уражає противника на відстані понад 25 метрів. Дальність пострілу реактивного піхотного вогнемета — півтора кілометра.

Генеральний штаб опублікував бачення розвитку Збройних Сил України, на 10 років. Візія побудована за принципами НАТО. Основні цілі — захист суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, досягнення критеріїв членства в Альянсі  та спроможність брати участь в багатонаціональних операціях з підтримання миру та безпеки. В планах закладено інтенсивне навчання військовослужбовців англійської мови на рівні ЕСЕМЕР- чотири двійки. 100 відсотків офіцерів та 50 відсотків сержантського складу мають володіти англійською.

В Україні після початку збройного конфлікту з РФ створено термобаричну ручну гранату РГТ-27С з циліндричним і модифікація С2 з прямокутними корпусами. Під час її вибуху виникає ударна хвиля та вогняна хмара об’ємом 13 кубічних метрів. Температура горіння термобаричної суміші сягає 3000 градусів за Цельсієм. Під час випробувань виявилося, що граната не тільки є ефективною зброєю у приміщеннях, а й може використовуватись як засіб розмінування на місцевості.

В тимчасово окупованому Севастополі представлено проєкт російського вертолітоносеця. На судні планують розміщення 18 гелікоптерів різних типів, до 75 одиниць техніки та 8 десантних катерів. Раніше повідомлялось, що проєктом передбачена водотоннажність вертолітоносеців до 15 тисяч тонн, що дасть можливість нести на борту понад 10 гвинтокрилів.

Росавіація погодила запуск авіасполучення між аеропортами Сімферополя та Єревана у 2020 році. Також опрацьовується запуск сполучення між Сімферополем і Стамбулом. Авіакомпанія Pegas Fly має юридичну назву Ікар. Це російська авіакомпанія, що базується в аеропорту Красноярська. Здійснює регулярні та чартерні магістральні пасажирські перевезення з міст Росії в курортні міста. Такі дії є незаконними й потребують додаткових санкцій як проти Росії так і проти авіакомпанії.

Греція хоче придбати 24 літаки F-35A Lightning II, включно з необхідною інфраструктурою, за 3 млрд доларів. Крім того, країна має модернізувати наявні 84 винищувачі F-16C/D. Оновлення наявних літаків F-16 до версії V (Viper) має розпочатися в найкоротші терміни. Очікується, що роботи будуть закінчені через вісім років. Раніше повідомлялось, що Греція підписала угоду з Lockheed Берtin за програмою, що оцінюється в 1,5 мільярда доларів.