Армійський вісник: будівництво літаків Ан-178, польовий табір Новоолексіївка, модернізовані танки Т-64

13.12.2020
Армійський вісник: будівництво літаків Ан-178, польовий табір Новоолексіївка, модернізовані танки Т-64

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень — у програмі Армійський вісник.

 

 

 

 

 

 

Вперше за часів незалежності: Україна замовила три літаки Ан-178. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський в інтерв’ю Радіо Свобода.

Міністерство оборони та держпідприємство «Антонов» готуються до підписання контракту щодо будівництва трьох нових транспортних літаків Ан-178.

За  словами міністра, коштом цього контракту, а також ремонту бронетанкової техніки і закупівлі артилерійських систем, вдасться реалізувати державне оборонне замовлення на 2020 рік, хоча нині «є проблеми з його виконанням".

***

Авіапарк бригади тактичної авіації поповнив відремонтований та модернізований МіГ-29. Про це йдеться на фейсбук-сторінці командування.

У рамках виконання державного оборонного замовлення фахівці державного підприємства «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» провели модернізацію систем та обладнання ресурсних показників літака.

Також на літак встановлено нову авіоніку та капітально відремонтовані двигуни.

***

Міністерство оборони ввело в експлуатацію ще одне сучасне модульне військове містечко. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

На Херсонщині відбулося відкриття польового табору модульного типу «Новоолексіївка». Він призначений для підрозділів, підпорядкованих Командуванню об’єднаних сил ЗС України, що несуть бойову службу на південному напрямку.

Зазначене містечко на замовлення Міністерства оборони України було побудоване силами 26-ї окремої бригади Державної спеціальної служби транспорту України.

Модульне містечко «Новоолексіївка» було побудовано у дуже стислі строки, всього за три місяці, адже будівництво зазначеного об’єкту розпочалося лише у вересні цього року.

Військовий табір повністю автономний, має усі необхідні для побуту та несення служби комунікації (електромережі, водопровід та каналізацію) і складається із 46 різнофункціональних модулів. Зокрема, 24 із них розраховані на розташування особового складу, 4 — для харчування, 2 — для медичного забезпечення, 5 — для інженерно-технічного забезпечення, 1 — для побутових потреб і 7 модулів мають спеціальне призначення.

Довідково. Об’єкт має загальну площу 3,42 гектара, з якої 790 квадратних метрів припадає на житлову зону.

***

Військові медики озброїлися інноваційними захисними респіраторами. Про це повідомляє Армія inform.

Благодійний фонд «Харків з тобою» поповнив арсенал захисних засобів для військових медиків, які працюють з інфекційними хворими. Це, зокрема, новітні маски-респіратори типу PAPR — Powered air-purifying respirator, розроблені та виготовлені молодими харківськими винахідниками відкритої майстерні «Хаб Гараж».

Засіб являє собою повнолицьову маску багаторазового використання з примусовою фільтрацією повітря. Цей тип засобів рекомендований Центром контролю та профілактики захворювань у США (CDC) для використання у протоколах боротьби з COVID-19.

Респіратор працює на автономному живленні, потужності якого вистачає на 8 годин безперервної роботи. Свій винахід розробники назвали Paprika.

Paprika має низку переваг перед іншими засобами захисту: в ньому вищий рівень захисту, ніж у сучасних респіраторів, може використовуватись багаторазово, у ньому підтримується комфортна для лікаря температура та вологість повітря, а також він не має обмежень при використанні лікарями, які носять окуляри, вуса або бороду.

Всього військові медики отримали 6 захисних комплектів, вартість кожного з них понад десять тисяч гривень.

***

До Збройних Сил надійшла фінальна партія бронетехніки. Про це повідомляє пресслужба ДК Укроборонпром.

Мова йде про чотири модернізовані танки Т-64 та броньовану ремонтно-евакуаційну машину БРЕМ-2.

Нагадаємо, що за неповні два роки підприємство передало ЗС України понад 50 капітально відремонтованих і модернізованих Т-64. За словами директора підприємства Віктора Андрощука, відтепер  підприємство має можливість відновлювати та модернізувати всі види ремонтно-евакуаційних машин, які є на озброєнні ЗСУ. Також готові виробничі площі та все оснащення для виготовлення броньованих ремонтно-евакуаційних машин БРЕМ «Лев» і БРЕМ «Зубр».

***

Наступного року Велика Британія, США, Канада, Швеція й Данія долучаться до проведення курсів підготовки особового складу та підрозділів ВМС ЗС України. Про це повідомляє Армія inform.

В Одесі представники командування підготовки Командування ВМС ЗС України обговорили з представниками штабу британської тренувальної місії «Орбітал» координацію спільних заходів з підготовки особового складу й підрозділів національного військового флоту на наступний 2021 рік із залученням іноземних інструкторів.

Загалом очікується, що наступного року до проведення курсів підготовки особового складу й підрозділів ВМС ЗС України залучаться такі держави-партнери України, як Велика Британія, США, Канада, Швеція й Данія.

Зараз для українського флоту пріоритетом є підготовка корабельно-катерного складу, підрозділів морської піхоти й оперативна підготовка штабних офіцерів. При цьому планується, що значну увагу приділятимуть підготовці інструкторів ВМС ЗС України за різними напрямами. Головна ідея проведення курсів підготовки із залученням іноземних інструкторів полягає у підвищенні бойових та оперативних спроможностей національного флоту.

У рамках візиту британські партнери оглянули інфраструктуру частин і підрозділів ВМС ЗС України, особовий склад яких залучений до проведення заходів у межах операції «Орбітал».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток