Зараз в ефірі:

Армійський вісник: кадри для ВПК, навчання розрахунків ПТРК, міжвідомчі онлайн-курси

23.01.2022
Армійський вісник: кадри для ВПК, навчання розрахунків ПТРК, міжвідомчі онлайн-курси

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

 

Укроборонпром і Київський національний університет імені Тараса Шевченка об’єднують зусилля для підготовки й перепідготовки кадрів для військово-промислового комплексу України, розвитку наукових проєктів та ініціатив впровадження інноваційних технологій та сучасних моделей управління у військовій та оборонно-промисловій сферах.

У Меморандумі, який 20 січня підписали генеральний директор Концерну Юрій Гусєв і ректор КНУ Володимир Бугров, йдеться про низку напрямків співпраці. Зокрема, це підвищення кваліфікації та організація підготовки фахівців для Концерну, організація участі здобувачів вищої освіти та працівників університету в розробленні проєктів і пропозицій, пов’язаних з діяльністю Укроборонпрому, обмін досвідом, ідеями та науковими досягненнями тощо. Це значно поліпшить інтелектуальний потенціал вітчизняної оборонної галузі, допоможе інтеграції у глобальні освітній і науково-технічний простори, а також розвитку інновації.

Зростання професійного рівня фахівців Укроборонпрому та активізація партнерства з науковцями є однією з необхідних умов для підвищення загальної технологічності державного сектору оборонно-промислового комплексу, підвищення якості та конкурентоспроможності його продукції та зміцнення обороноздатності України.

***

7-ма Старокостянтинівська бригада тактичної авіації імені Петра Франка, озброєна бомбардувальниками Су-24М та розвідувальними літаками Су-24МР, провела чергову льотну зміну, уже другу за січень 2022 року. Відзначається, що завданням цієї льотної зміни було проведення перших "офіцерських" польотів для молодих штурманів авіабригади. Ці польоти відбувались в складних метеоумовах.

Судячи із фото, літаки Су-24М та Су-24МР зі складу 7-ої авіабригади виконували свої польоти із підвісними паливними баками. За умови застосування ПТБ літаки Су-24 мають бойовий радіус 560-600 кілометрів, без ПТБ — лише 390 кілометрів.

Але водночас, схоже, що техніки авіабригади готували до підвіски на літаки також авіаційні бомби (ймовірно — навчальні).

Попередня льотна зміна в 7-ій бригаді тактичної авіації відбулась 13 січня цього року. Як розповідають в прес-службі бригади, завданням цієї зміни було відпрацювання формату бойової підготовки для командирів ланок та ескадрилій бригади.

Окрім цього, екіпажі бомбардувальників Су-24М та розвідувальних літаків Су-24МР виконували свої завдання за планом бойової підготовки. Також відбувалась перевірка та відновлення навичок пілотування.

***

Головнокомандувач ЗСУ розповів про результати недавніх навчань розрахунків протитанкових комплексів ЗСУ.

Збройні сили України наразі забезпечені достатньою для протистояння російській агресії кількістю сучасних протитанкових засобів.

"Скажу так — всім вистачить", — наголосив Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний

За його словами, нещодавно в присутності представників ЗМІ, були проведені стрільби з українських ПТРК, на яких було продемонстровані досить приголомшливі для ворога результати.

"На очах журналістів група людей, що під’їхали до місця навчань на звичайній вантажівці, за 36 секунд знищили колону танків. Сім танків за 36 секунд. Присутні навіть не одразу зрозуміли, що і як відбулося", — розповів він.

При цьому, генерал-лейтенант зауважив, що наразі ЗСУ мають "достатньо протитанкових засобів, в тому числі — вітчизняного виробництва, що показують себе дуже добре".

Окрім протитанкових систем розроблених ДККБ "Луч", українські військові також мають на озброєнні й певну кількість американських систем третього покоління FGM-148 Javelin, можливості яких можуть стати дуже неприємними для російських танкістів у разі нападу.

***

Майже 60 українських військовослужбовців пройшли міжнародні міжвідомчі навчання на онлайн-курсах, які спільно розроблені фахівцями України та Північноатлантичного альянсу.

Навчання на курсах пройшли представники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та Служби безпеки України.

Директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінетта Кляйне та ректор Національної академії СБУ Андрій Черняк вручили сертифікати учасникам курсів «Практика стратегічних комунікацій: досвід України та НАТО».

«Наша держава взяла чіткий курс на інтеграцію з НАТО, тож проведення спільних курсів — це приклад плідної взаємодії, реалізації і конкретної ефективної частини нашої співпраці з Представництвом НАТО. Впевнені, це лише проміжний результат. У нас є багато планів і ми маємо підтримку міжнародних партнерів», — зазначив ректор Академії Андрій Черняк.

Унікальний курс дозволив поєднати цілий спектр актуальних питань, важливих для побудови стратегічних комунікацій всередині відомств, між відомствами, між Україною і міжнародною спільнотою. Низка тренінгів була присвячена питанням реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Криму.

Спікерами онлайн-курсу виступили представники НАТО у сфері комунікації та публічної дипломатії, а також 20 українських фахівців із різних сфер та галузей знань.

***

19 січня під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки народні депутати обговорили внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки й ведення національного спротиву.

Керівник робочої групи, народний депутат Федір Веніславський звітував про готовність законопроєкту, який попередньо був ухвалений парламентом у першому читанні.

За підсумками обговорення, Закон України «Про основи національного спротиву» запропоновано доповнити такими комітетськими пропозиціями:

- поширити на учасників добровольчих формувань територіальних громад під час їхньої участі в підготовці й виконанні завдань тероборони дію статутів Збройних Сил України;

- порядок застосування територіалами мисливської, стрілецької зброї, інших видів озброєння та боєприпасів до них визначає Кабінет Міністрів України;

- добровольчі загони Сил територіальної оборони ЗС України, окрім стрілецької зброї, можуть забезпечуватися іншими видами озброєння й боєприпасами за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України.

І останнє: члени Комітету запропонували Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк розробити механізм інвентаризації майна громадських організацій колишнього СРСР, яке використовувалося у процесі військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до військової служби, що після припинення існування СРСР перебувало на території України та відповідно до законодавства України перейшло у власність України.

Парламентарі пропонують надалі передати зазначені активи для використання у рамках виконання завдань з підготовки й ведення національного спротиву.

Усі доповнення члени Комітету підтримали одноголосно.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток