Армійський вісник: комплектуючі до зенітних установок ЗУ-23, купівля КрАЗ Cougar APC, китайські ЗРК FD-2000B

Армійський вісник: комплектуючі до зенітних установок ЗУ-23, купівля КрАЗ Cougar APC, китайські ЗРК FD-2000B

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску.

 

 

 

 

 

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки остаточно погодив Міністерству оборони України трирічний план закупівель на 2022-2024 роки.

Про це повідомляє пресслужба оборонного відомства.

Зауважу, що Міноборони проводить закупівлі двох типів — озброєння і техніку закуповують за державним оборонним замовленням, а згідно з планом закупівель армія забезпечується тим, що необхідно для життєдіяльності.

Повідомляється, що паралельно, з метою оптимізації закупівель та забезпечення ефективності використання коштів Міноборони робить акцент на демонополізацію постачання. Зокрема змінено підхід до організації харчування.

Будуть подрібнені лоти на закупівлі послуг організації харчування, які були укрупнені за часів заступника міністра оборони Ігоря Халімона. Очікувана вартість окремих лотів складає від 275 млн грн до 388 млн грн.

*** 
Збройні Сили України продовжують закупівлю комплектуючих для ремонту 23-мм спарених зенітних установок ЗУ-23. Черговий контракт на майже 1,8 млн грн було підписано 20 грудня.

Запчастини придбав 3623-й центральний арсенал боєприпасів і зброї, що у Вознесенську. Закупівлю проводили через систему публічних закупівель за процедурою відкритих електронних торгів.

У тендері взяло участь дві компанії — ТОВ «Електролюкс» і ТОВ «Больверк», яке перемогло запропонувавши на 555 грн менше за конкурента, який не знижував ціну при очікуваній вартості 1,8 млн грн.

В результаті 20 грудня із переможцем торгів було укладено договір вартістю 1,7 млн грн. Крайній термін постачання придбаних запчастин також 20 грудня 2021 року.

Компанія «Больверк» раніше вже не раз продавала армії компоненти зеніток ЗУ-23. Зокрема підприємство отримувало контракти на постачання складових ЗУ-23 у березні 2021 року на 1,9 млн грн, у листопаді 2020 року на 1 млн грн, у вересні на 0,3 млн грн, у травні на 12 млн грн, у лютому на 0,75 млн грн, а також у вересні 2019 року на 6 млн грн.

*** 
Державна спеціальна служба транспорту Міністерства оборони України, через портал публічних закупівель, придбала броньовані автомобілі КрАЗ Cougar APC.

Машини придбані за переговорною процедурою через відсутність конкуренції — відповідно до листа Торгово-промислової палати України від 6 грудня 2021 року.

Відповідно військова частина Т0710 ДССТ 20 грудня уклала з «Промінтерінвест Груп» договір на постачання двох бронеавтомобілів КрАЗ Cougar APC по 7,5 млн грн. Загальна вартість контракту склала 14,9 млн грн.
Бронетехніка має бути поставлено впродовж двох днів.

Договір передбачає гарантійний термін обслуговування — 12 місяців або 30 000 км.

«КрАЗ Кугуар» або «КрАЗ Куга» — бронеавтомобіль, що базується на шасі Toyota Land Cruiser 79. Виробляється за ліцензією канадсько-еміратської компанії Streit Group.

*** 
Служба безпеки України запобігла передачі спецслужбам РФ секретних даних щодо системи управління протиповітряною обороною України.

У Дніпропетровській області викрито колишнього посадовця одного з підрозділів Повітряних Сил Збройних Сил України на прихованому збиранні секретних військових відомостей.

У ході слідчо-оперативних дій співробітники СБУ вилучили у зловмисника незаконно одержані матеріали щодо організації системи управління військами Протиповітряної оборони України.

Встановлено, що цей колишній військовослужбовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці.
Зловмисник незаконно копіював закриті оборонні відомості через протиправне втручання в автоматизовані інформаційні системи підрозділу.

Отримані секретні матеріали зберігав за місцем свого проживання.

Під час обшуків у його помешканні правоохоронці виявили:
флеш-носії з таємною військовою інформацією;
комп’ютерну техніку та засоби зв’язку із доказами протиправної діяльності.

*** 
Марокко в грудні 2021 року отримав перші батареї ЗРК китайського виробництва FD-2000B. Про це пише портал Army Recognition.

Зенітно-ракетний комплекс FD-2000B є експортною версією ЗРК HQ-9, котра своєю чергою є китайською вдосконаленою копією радянського ЗРК С-300. НВАК Китаю використовує комплекси HQ-9 в такій комплектації — рухомий командний пункт, 6 машин управління вогнем, шість РЛС для прицілювання ракет, шість РЛС для пошуку цілей, шість машин на вісім пускових установок кожна, боєзапас — 192 ракети. В якій саме комплекції Марокко отримує ЗРК FD-2000B — дані не розкриваються.

З початком постачання комплексів FD-2000B армія Марокко суттєво розширює номенклатуру свого озброєння китайського виробництва. Відомо, що на цей час марокканські військові використовують штурмові гвинтівки Type 56 калібром 7,62 мм, протитанкові ракети HJ-8L, зенітні самохідні артустановки Тип 90 калібру 35 мм, реактивні системи залпового вогню PHL-03 та WS-2D, основні бойові танки VT-1A та зенітно-ракетні комплекси Sky Dragon 50.