Армійський вісник: Новітнє медичне обладнання, Мі-8МСБ-В, Defender Europe 21

09.05.2021
Армійський вісник: Новітнє медичне обладнання, Мі-8МСБ-В, Defender Europe 21

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше — щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Триває робота щодо вдосконалення зимового взуття для військових — берців типу В.

Про це повідомляє Армія inform.

Берці коричневого кольору, виконані з гідрофобної натуральної шкіри зі шнурівкою на петлях, видають їх у комплекті із запасними шнурками та устілками. Головні характеристики — стійкість до води та нафтопродуктів; поліпшене зчеплення з кам’янистою поверхнею; термо-, вологорегулювальна підкладка з антибактеріальними властивостями.

 Тимчасовий виконувач обов’язків начальника Головного управління розвитку й супроводження матеріального забезпечення ЗС України підполковник Роман Козулін розповів, що серед пропозицій, які надходили від користувачів з військ протягом тестового періоду, — покращення колодки. Для військовослужбовців вона була незручною. Цей момент враховано і почато розробку поліпшеного варіанту, який буде значно зручнішим у носінні.

Фідбек з військ показав, що для гірської місцевості все ж таки потрібне спеціалізоване взуття, а ось для загальновійськового користування варто вдосконалити вже наявний варіант. Крім того, захисникам до вподоби інший колір — світліший, і висота берців має бути нижчою за попередню модель.

Фахівці запевнили, що взуття стане значно зручнішим. А найголовніша мета — аби нога за великого навантаження чи під час стрибка з парашутом не згиналася. Запевняють, що ціна не перевищуватиме попередню. Закуповувати поліпшені зимові берці почнуть з наступного року.

***

Харківський військовий госпіталь отримав новітнє медичне устаткування.

Про це повідомляє Армія inform.

Усе медичне обладнання було придбане коштом оборонного відомства. Лікарям передали шість приліжкових моніторів пацієнта, які покликанні контролювати його стан. Це устаткування показує життєві показники та контролює основні фізіологічні функції хворого. Також до Харкова надійшли п’ять шприцевих інфузійних насосів, які можуть дозовано подавати ліки до тяжких хворих. Завдяки цьому устаткуванню відбувається більш контрольоване введення пацієнту лікарських засобів.

За словами командування Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, усе сучасне устаткування буде передано лікарям у відділення невідкладної медичної допомоги, де перебувають важкі хворі, зокрема, у яких виявлено COVID-19.

Окрім цього, в межах благодійної допомоги військові медики з Харкова отримали новітню відеобронхоскопічну стійку японського виробництва.

***

Авіаційний парк вертолітної ескадрильї поповнив Мі-8МСБ-В.

Про це повідомляє пресслужба бригади.

Окрім нових двигунів, вертоліт отримав й нове навігаційне і радіолокаційне обладнання та засоби зв’язку.

Найближчим часом, після проведення відповідних підготовчих робіт, борт буде повністю готовий до виконання завдань за призначенням та стане на бойове чергування.

***

В Албанії стартували багатонаціональні військові навчання країн НАТО Defender Europe 21.

Про це повідомляє Exit News.

Навчання Defender Europe 21 проводяться з 1995 року. Триватимуть вони до червня, це будуть найбільші військові навчання у південно-східній Європі з метою посилення військового співробітництва та формування стратегічної й оперативної готовності та взаємодії між ЗС США, країн НАТО та партнерами Альянсу.

Навчання, у яких братимуть участь 27 держав, будуть проходити у понад десяти країнах. Загалом для проведення навчань було залучено понад 28 тисяч військовослужбовців.

Географією цьогорічних навчань стануть Албанія, Балкани, Прибалтика, Чорне море та Африка.

***

Уперше за шість років існування литовсько-польсько-української бригади імені великого гетьмана Костянтина Острозького ЛитПолУкрбриг заплановане спільне багатонаціональне тактичне навчання цього міжнародного військового з’єднання.

Про це повідомляє інформаційний ресурс «Новинарня».

Це буде перше тактичне навчання багатонаціональної бригади. Навчання відбудеться на Яворівському полігоні в липні 2021 року. Там братиме участь батальйон 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ ЗС України, батальйон ЗС Республіки Польщі та взвод ЗС Литовської Республіки.

До навчання залучатиметься штатне озброєння та військова техніка афілійованих підрозділів багатонаціональної бригади. Легенда навчання поки що узгоджується, але попередньо відомо, що військові будуть відпрацьовувати захоплення та утримування об’єктів, форсування водної перешкоди, дії в різних видах загальновійськового бою тощо.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток