Армійський вісник: призов 2021, санітарні автомобілі ЗСУ від Латвії, окремий статус тероборони

24.01.2021
Армійський вісник: призов 2021, санітарні автомобілі ЗСУ від Латвії, окремий статус тероборони

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень — у програмі Армійський вісник.

 

 

 

 

 

 

 

Уряд підтримав проєкт постанови щодо організації заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням призову на строкову службу та службу за контрактом. Таке рішення Кабінет Міністрів України ухвалив на засіданні 20 січня.

Постановою визначається порядок організації приписки громадян до призовних дільниць, вивчення особистих якостей і підготовки призовників, проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом та фінансове і матеріальне забезпечення цих заходів.

*** 
Держпідприємства Укроборонпрому: «НДІ «Квант», «НДІ «Квант-радіолокація», «Київський НДІ гідроприладів» та АТ «Завод «Радар» презентували Міноборони свої перспективні розробки.

Зокрема, керівник оборонного відомства Андрій Таран ознайомився з системами керування вогнем корабельної артилерії, протидії високоточній зброї, державного радіолокаційного впізнавання, а також продукції для бронетанкової техніки.

***
Латвійська Республіка передала Збройним Силам України сім санітарних легкоброньованих автомобілів Land Rover Defender.

У ході зустрічі сторони обговорили важливість розвитку міждержавної взаємодії і політичної підтримки України в її євроатлантичних спрямуваннях та боротьбі за територіальну цілісність і суверенітет в умовах протистояння збройній агресії Російської Федерації проти України.

***
Військам територіальної оборони не буде надано статусу окремого роду військ, тому що такий статус має на увазі певний функціонал та завдання. Крім того, система управління і зв'язку тероборони не може розглядатись поза системою управління ЗСУ.

Україна вже відмовилась від «паперових» загонів територіальної оборони, замість них створено принципово нові структури — бригади територіальної оборони. На відміну від попередніх формувань, бригади мають кадрових військовослужбовців — фактично це організаційне ядро відповідальне за створення і підготовку бригад тероборони.

***
Найближчим часом буде ухвалений законопроєкт про захисників і захисниць України. Законопроєкт дозволить підвищити рівень державної підтримки захисників України, членів сімей загиблих захисників України, сприятиме утвердженню поваги та шани до їхнього статусу в суспільстві.

Проєкт закону змінює підхід до надання статусів. Пропоновані такі статуси:
Захисник України;
Захисник України з інвалідністю;
Захисник України з особливими бойовими заслугами;
Член сім’ї загиблого (померлого) Захисника України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток