Армійський вісник

Армійський вісник

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску.

 

 

 

 

 

 

***
Шість аеродромів Збройних сил України, обладнані сучасними світлосигнальними системами вітчизняного виробництва. На відміну від попередньої системи прожектори енергоефективні та відповідають стандартам НАТО. 80% аеродромів уже оснащені новим освітленням. Відтак для авіації здійснювати  посадку вночі за складних метеоумов стало простіше.

****
Армійські вантажівки КрАЗ задовольнять потреби українського війська. Підприємство виготовляє для  Збройних Сил автомобілі спеціального призначення та різноманітні тягачі. Усі машини для армії відповідають стандартам, що потрібні для виконання бойових завдань.

***
Конструкторське бюро Луч збирається збільшити виробництво українських протитанкових ракет від двох до 10 тисяч на рік. Мова йде про комплекси Корсар, Стугна-П, Бар'єр і Комбат. Виробництво одних із найпотужніших ПТРК у світі спрямоване на потреби Збройних сил України.

***
Збройні Сили України отримали перші 100 ракет Вільха. Боєприпаси калібру 300 міліметрів створені для реактивних систем залпового вогню Смерч. Вони здатні влучати у цілі на відстані 130 кілометрів. В перспективі збільшення дальності польоту ракети до двохсот кілометрів. Одна з трьох модифікацій Вільха-Р — із касетною бойовою частиною.

***
Цьогоріч до українського війська надійшла велика кількість техніки радіо електронної боротьби. Серед новинок комплекс Мандат-Б1Е з характеристиками, що не мають аналогів у світі. Унікальність комплексу у тому, що він може одночасно придушувати лінії радіозв’язку як із фіксованими, так і з робочими частотами. Виявляти та передавати дані про замасковану ворожу техніку.

***
Компанія Лімпід Армор розробила систему віртуальної та доповненої реальності для бронетехніки. 8 камер з оптичною стабілізацією, встановлені на корпусі бронемашини, зшивають потокове відео в режимі реального часу. Оператор бачить бойову обстановку у вигляді триста шістдесяти градусної панорами. Розробники запевняють, що таку систему можна встановлювати на будь-яку військову техніку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***
Конструкторське бюро ЛУЧ вперше продемонструвало систему самонаведення Нептуна.  Вона здатна побачити та захопити ціль на відстані у 50 км. Механізм автонаведення стійкий до радіолокаційних завад противника. Система відповідає за точність влучення у ціль і є одним з найскладніших елементів крилатої ракети. 

***
Вітчизняні Радіолокаційні станції Збруч від Арсеналу можуть попереджувати про удари з космосу. Мова йде про штучні об'єкти — супутники та космічне сміття. Дальність виявлення об'єктів сягає семистам кілометрів. Розробка вже експлуатується в астрономічній обсерваторії Національного центру управління та випробувань космічних засобів. Під наглядом військових постійно знаходяться понад 12 тисяч космічних об'єктів.