АРМІЯ ЗАХИЩАЄ, АРМІЯ НАВЧАЄ, АРМІЯ ВИХОВУЄ

АРМІЯ ЗАХИЩАЄ, АРМІЯ НАВЧАЄ, АРМІЯ ВИХОВУЄ

Військовослужбовці оперативно-тактичного угруповання "Північ" та групи цивільно-військового співробітництва завітали до Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, що в місті Кремінна. Як сприяють такі зустрічі патріотичному вихованню молоді та ким мріють стати ліцеїсти, дізнавався наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

Як розповів наш військовий кореспондент, нині у військовому ліцеї 220 ліцеїстів  вихідців із родин Луганщини та Донеччини. Тут ліцеїсти не тільки здобувають якісну шкільну освіту, вчаться відповідальності та дисципліни, а й роблять перший крок у своїй майбутній військовій кар’єрі. Про своїх вихованців розповів начальник Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Валерій Єрмаков.

Валерій Єрмаков (начальник Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою): Цей заклад середньої освіти унікальний тим, що це єдиний заклад, який був виведений з тимчасово окупованої території. І вже починаючи з 1 вересня 2015 року ліцей почав готувати кадри для майбутньої служби у Збройних силах України. Навчаються тут хлопці з Луганської області. Завдання єдине їхня підготовка до вступу у заклади вищої військової освіти. Це завдання, яке ставить перед нами держава. І я пишаюсь тим, що щороку наш ліцей, за питомою увагою випускників, як вступають до вишів Міністерства оборони, посідає перше місце. У 2020 році у нас серед 95 випускників 88 одягли погони, з них 64 у закладах вищої військової освіти.

За словами Олексія Мазуріна, одним із секретів, чому діти закохуються в армійську професію, є спілкування з оборонцями України. Кадетів відвідують спецназівці, десантники, піхотинці та сапери. Офіцери і сержанти розповідають свої історії і уважно вислуховують думки ліцеїстів. Під час таких зустрічей кадети можуть на власні очі побачити, яку техніку і зброю отримують Збройні Сили, як вони забезпечені і чим цікаві сучасні армійські професії.

Олексій Мазурін розповів, що майбутній випускник Євген Єлфімов родом із Бахмута. Він перший у своїй родині став на військову стежку. По завершенню ліцею юнак планує вступати в Національну академію сухопутних військ. Каже, що був на екскурсії у місті Лева і душею прикипів до старовинного міста, його традицій та культури. Євген зізнався, що мріє стати військовим психологом і відповідально готується до вступу добре вчиться, відвідує театральний гурток, займається спортом. На вибір хлопця вплинули і зустрічі із військовими, що здобули офіцерські зірки в славетній Академії і нині служать у десантних та механізованих бригадах Львівщини.

Тож військовослужбовці, знаходячи в щільному графіку час поспілкуватися зі шкільною молоддю, роблять величезної ваги справу дають юному поколінню гідний наслідування приклад.