Біль береже наше життя

Біль береже наше життя

Біль є важливою складовою нашого життя. Без нього ми були б завжди у небезпеці. Чому це саме так та звідки пігулка знає, що нас турбує та на що діяти, і чи справді вона знає?

 

 

 

 

 

 

Біль – це емоція, рефлекс, який привчає організм швидко реагувати на загрозу. Він є важливою функцією для організму. Саме здатність відчувати біль допомагає людині вижити. Рана сама по собі не спричиняє біль. Те, що ми відчуваємо, - це реакція мозку на сигнал, що надходить з ураженої частини тіла.

Люди, які не відчувають болю, щасливі?

Ні. Раз на сто мільйонів людей народжується дитина з генетичним захворюванням, яке робить її нечутливою до болю, це призводить до численних травм та ушкоджень. Таким людям важко дожити до дорослого віку, або ж за ними стежать лікарі і вони пізнають наш світ трохи з іншого боку. Для людини важливо відчувати біль, аби не пошкодити себе ще більше або ж знати, що лікувати.

Біль можна побороти не тільки пігулками, а й болем

Організм може самостійно нейтралізувати біль. Він робить це завдяки системі антиноцицепції. Вона складається з мережі опіоїдних рецепторів, які здатні виділяти ендорфіни, так звані гормони щастя. Вони гальмують активність нервових закінчень і блокують біль. Біль можна перекрити холодом (напевно ви бачили, як у фільмах бійців занурюють у лід) або іншими безболісними стимулами. Також є версії, що біль можна контролювати (в залежності, який це біль) завдяки психологічному налаштуванню, йозі і речам, які розслаблюють організм.

 

Як діє пігулка в організмі

Механізм знеболювальних препаратів полягає у тому, що діюча речовина підлаштовується до наявної системи нервових імпульсів та корегує її роботу.

Пігулки від болю бувають різні: швидкої, уповільненої та продовженої дії. Тому не можна розжовувати, розкушувати, ламати пігулки, що вкриті оболонкою, якщо це не передбачає інструкція. Це порушить їх ефективність. Розчинившись, препарат через слизові оболонки шлунку потрапляє у кров, яка розносить його судинами по всього організму. Пігулка не впливає на подразник болю, а лише блокує його сприйняття.

Біль виникає від пошкодження клітин. Після цього в крові з’являються специфічні ферменти запалення та болю. Кожен фермент має свій активний центр, а хімічна речовина з анальгетику перешкоджає його дії. Тим самим блокує біль. Він подорожує по нашому кровообігу, вбиваючи будь-який біль, який зустрічає на своєму шляху. Тому якщо у вас страшенно болить голова, а ви випиваєте таблетку від болю в спині, то ви отримаєте два в одному.

Часто вживати знеболювальні не можна, оскільки це може призвести до звикання організму і не давати жодного ефекту.

 

Будьте здорові та залишайтеся разом із Армія FM.