Бойові навчання «Буків» на Хмельниччині

Бойові навчання «Буків» на Хмельниччині

У Хмельницькій області тренуються підрозділи зенітних ракетних військ. Які завдання відпрацьовують захисники неба та яку техніку використовують в ефірі  Армія FM розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

«За роки війни на сході країни вартові неба накопичили чимало бойового досвіду, проаналізували його, систематизували і зараз активно впроваджують напрацювання у свою бойову і навчальну роботу. На озброєнні дивізіону – зенітний ракетний комплекс «Бук-М1». Він і зараз є ефективним аргументом у протиповітряних боях. Особливо, якщо управляють ним професіонали.

Знищувати противника в повітрі може як комплекс, який складається з декількох машин так і одна єдина самохідна вогнева установка. Їх правильне застосування, обрання відповідної тактики дій – це справжнє бойове мистецтво.

Між собою під час занять ракетники діляться досвідом. Наприклад, як планувати марші аби найшвидше і найнепомітніше опинитися у потрібному місці. Як діяти на різній місцевості, коли поблизу є населені пункти. Як діяти у різний час доби та при різних погодних умовах. Тобто як найскладніші умови обернути на свою користь. Також активно тут відпрацьовують різні способи захисту себе і своєї техніки від диверсійних груп.

Начальник прес-служби Повітряного командування «Захід» капітан Олександра Качмар каже, що подібні заняття із залученням різних підрозділів проводяться в командуванні систематично. У протиповітряному бою вирішальне значення мають секунди. Тож тут роблять усе, аби у потрібну мить в екстремальній, напруженій ситуації реального бою обслуги та командири блискавично знаходили правильні рішення і перемагали ворога», - розповів Назаркевич.