Bon Jovi - в чому секрет успіху?

Bon Jovi - в чому секрет успіху?

Хард-рок гурт Bon Jovi випустив 13 студійних альбомів, шість збірників і два концертні альбоми. В цілому їх альбоми були продані тиражем 130 млн копій. Вони відіграли більше 2600 концертів в 50 країнах перед 34-мільйонною аудиторією і в 2006 році були включені в Зал музичної слави Великобританії.

 

 

 

 

Bon Jovi була організована вокалістом Джоном Бон Джові. Небагатий американець італійського походження, який носив тоді ім'я Джон Френсіс Бонджові, познайомився зі своїм майбутнім товаришем по славі клавішніком Девідом Брайаном, тоді його прізвище звучало Рашбаум в школі містечка Сейервілл, що в Нью-Йорку, США. Спільне захоплення рок-музикою привело друзів в R & B; кавер-групу "Atlantic City Expressway". Коли Рашбаум переїхав в Нью-Йорк вчитися в Джульярдську музичну школу, Бонджові пішов за ним.

Натхнений успіхом, Бонджові, об'єднавшись з Рашбаумом, запросив гітариста Дейва Сабо, бас-гітариста Алека Джона Сача і ударника Тіко Торреса. Джон Френсіс Бонджові змінив ім'я на Бон Джові, це ж ім'я отримала і група. Рашбаум наслідував його приклад і став Девідом Брайаном.

Нова група "Bon Jovi" уклала контракт з Mercury Records. Перед початком записів гітаріста Дейва Сабо змінив Річі Самбора з групи i "Message". У 1984 році вийшов дебютний альбом "Bon Jovii".

Група виступала на розігріві у Scorpions в США і Kiss в Європі. У серпні 1984 року група виступала на Super Rock Festival в Японії в якості спеціального гостя.

У квітні 1986 року група вирушила до Ванкувера, де протягом півроку записувала альбом Slippery When Wet. Платівка стала проривом Bon Jovi. Перші два сингли - «You Give Love a Bad Name» і «Livin 'on a Prayer» - очолили американський Billboard Hot 100. Пісня «Livin 'on a Prayer» протрималася на першому місці 4 тижні. Третій сингл, «Wanted Dead or Alive», потрапив в першу десятку американського чарту і є одним з найбільших хітів гурту.

Відеокліпи Bon Jovi потрапили в активну ротацію каналу MTV, що також сприяло їх популярності. У 1987 році журнал Billboard назвав Slippery When Wet самим успішним альбомом року, а кліп «Livin 'on a Prayer» отримав нагороду MTV Video Music Awards в категорії «Краще концертне виконання».

Вихід четвертого альбому New Jersey в вересні 1988 року зміцнив успіх групи: альбом провів чотири тижні на вершині чарту США і два тижні на першому місці в чарті Великобританії. New Jersey також став хард-рок-альбомом з найбільшим числом синглів, що потрапили в топ-10 чарту США. Ім'я Bon Jovi потрапило в заголовки новин, коли кліп «Living in Sin» був заборонений на MTV через відверті сцен. MTV погодилося лише на ротацію відредагованоюї версії.

Між 1990 і  1991 роками дороги учасників групи розійшлися. Накопичена втома від запису двох минулих альбомів укупі з висновками, зробленими під час світових турів дала про себе знати. Все виглядало так, як ніби вони розпрощалися після туру New Jersey. У цей час учасники групи пішли зі сцени і знайшли заняття цікавіше і ніякого бажання до створення нового альбому не виявляли.

У жовтні 1991 група вирушила на острів Сент-Томас, що в Карибському морі, для обговорення планів на майбутнє. Як результат: у січні 1992 вони повернулися в ванкуверську студію з Бобом Роком для роботи над п'ятим альбомом групи.

П'ятий студійний альбом Bon Jovi Keep The Faith був випущений в листопаді 1992 року і представляв «початок нової глави в історії Bon Jovi». В альбомі не було важких барабанів і диких гітарних соло, але він відрізнявся значною музичної зрілістю. ЗМІ зосередили значну увагу на волоссі Джона Бон Джові. Коли Джон обстриг своє довге волосся, це стало великою сенсацією і матеріалом для заголовків газет.

В кінці 1998 році Джон Бон Джові повідомляє пресі про те, що в 1999 році буде випущено новий альбом групи «Sex Sell», продюсером якого виступить Брюс Фербрейн, виходить пісня Real Life. Але в 1999 році Брюс раптово помирає, Девід Брайан травмує великий палець руки, і вихід альбому відкладається до наступного року.

Влітку 2000 року вийшла ударна композиція «It's my life», яка c успіхом штурмує хіт-паради Усього світу, а Слідом за нею виходить альбом «Crush». Група увірвалася в світ музики з абсолютно новим настроєм та новою енергією, саме в цьом році групі вдалось примножити ряди своих шанувальників більш ніж в 2,5 рази. В альбом також увійшли Thank You For Loving Me, Just Older, Say It Is not So и інші. З моменту виходу альбому група їде в світове турне, збираючі повні стадіони. Група купається в потоках променів слави та нових шанувальників.

У 2005 році в хіт парадах з'являється нова пісня «Have A Nice Day», альбом же з однойменною назвою моментально потрапляє знову на 2-е місце.

З виходом цієї пісні, група Bon Jovi стала по праву вважатися першою рок-групою, що досягли таких результатів в американському хіт-параді. Група починає займатися благодійністю, та вкладає 1 млн доларів в будівництво будинків для малозабезпечених верств населення США.

Група дуже активна і зараз. 13 грудня 2017 року було оголошено, що Bon Jovi будуть введені в «Зал слави рок-н-ролу», набравши більше 1 мільйонів голосів за результатами голосування. У березні 2018 року група була офіційно визнана гідною нагороди iHeartRadio Icon Award.

Дана нагорода була вперше вручена учасникам за успіхи в області музики за всі 35 років існування групи. А 9 березня 2019 Джон Бон Джові через соціальні мережі повідомив, що група повернулася в студію і записує п'ятнадцятий студійний альбом, вихід якого очікується в кінці 2019 року.

У серпні 2019 Джон Бон Джові оголосив, що новий альбом буде називатися Bon Jovi: 2020. Тож уже зовсім скоро будемо насолоджуватись новими піснями цих музикантів.