Бумбокс - улюбленці народу!

12.07.2021
Бумбокс - улюбленці народу!

Якби в Україні народними могли бути не тільки артисти, але й гурти, «Бумбокс» був би першим у черзі на нагороду. Так, не «Друга Ріка» і навіть не «Океан Ельзи», а ті самі хлопці, що в далекому 2005-му поставили всім «діагноз — меломанія». Звичайно, якщо говорити про всеукраїнську популярність, то позиції Святослава Вакарчука і компанії непорушні. Але народність «Бумбокса» в іншому. Їхні пісні завжди крутилися навколо атрибутів життя, проблем і радощів конкретних поколінь.

 

Пісні «Бумбокса» — це дзеркало нашого життя. Вони як друзяки з твого двору. Як сусіди по кімнаті в гуртожитку, які завжди в курсі твоїх проблем і можуть підказати, як їх вирішити або просто вислухати. А ще вони якимось дивним чином досі залишаються актуальними. Все почалося з того, що двоє музикантів, задіяних у відомих в Україні гуртах, почали разом складати музику. Причому робили це більше для власного задоволення, ніж в розрахунку, що з спільної затії вийде щось серйозне. Коли постало питання про склад колективу і формат звучання гурту, вокаліст Андрій Хливнюк і гітарист Андрій «Муха» Самойло не стали збирати великий склад, запропонували поекспериментувати разом з ними ді-джею, відомому скретч-майстру Валику Матиюку. Група зібралася в Києві, але всі її учасники родом з різних міст: вокаліст та автор пісень Андрій Хливнюк з Черкас, гітарист Андрій Самойло Луцька, а ді-джей «Валік» Матиюк з Нововолинська.

Матеріал для першого альбому музиканти склали і записали досить швидко, але не поспішали з випуском дебютного альбому у світ. Замість цього хлопці зважилися на цікавий крок: вони роздали «болванки» із записом всім своїм знайомим. З цього і почалося підкорення музичного олімпу групою Бумбокс. У квітні 2005 року виходить перший альбом «Меломанія». Платівку записували в студії в рекордно короткі терміни - всього за 22 години, або три студійні зміни. З численних заготовок групи в альбом увійшли 11 треків.

У червні 2006 виходить другий альбом гурту Бумбокс - "Family бізнес". На думку Андрія Хливнюка, "Family бізнес" мав мало спільного з дебютною «Меломанiя»: «хоча б тому, що перший альбом був скоріше імпровізацією, а тепер це більше робота над звуком, над бітами, над лірикою». До нього увійшли 11 композицій, дві з яких («Вахтерам» і «Хоттабич»), російською мовою. У деяких треках нової платівки грають спеціально запрошені музиканти, і звучать такі інструменти, як банджо, фортепіано, слайд-гітара, бас, які органічно доповнили звучання групи. Зростає популярність колективу в Україні, де вони стають топовими артистами. До кінця 2007 року в арсеналі Бумбокса вже було 2 випущених номерних альбоми і сингл «Тримай», а також відеокліпи на пісні «Вахтерам», «Ким ми були», «E-mail», «Бобiк» та «Супер-пупер».

В ротації радіостанцій гримить пісня «Наодинцi», а на телеканалах з'являється яскравий кліп на пісню «Поліна». У січні 2009 року Бумбокс дає великий сольний концерт в клубі Б1 Maximum, збираючи повний зал - понад 3000 осіб. Навесні хлопці розширюють концертну географію, добираючись до Чехії, Узбекистану і Казахстану. Група випускає новий кліп на пісню «Концертi». Влітку Бумбокс працюють над новим альбомом, передбачаючи зміни в концертому складі і звучанні. У перервах між щільним концертним графіком Бумбокс працюють над новою платівкою «Все включено», яка влітку виходить в Україні. А на екрани виходить кліп на кавер пісню Ігоря Талькова «Літній дощ», а восени кліп на пісню «Холода немає». 

Альбом «Все включено» ознаменовує новий етап у творчості групи - до тріо вокал-гітара-діджей приєднуються бассист і барабанщик. Нові учасники колективу - це Олександр Люлякін і Денис Левченко. Альбом стає свого роду презентацією нового музичного кроку групи - додалося рокове звучання, фатальна подача і драйв. 2011 рік Бумбокс відкриває туром по США і Канаді. Музиканти виступають у Філадельфії, Чикаго, Нью-Йорку, Торонто, Монреалі, Сан-Франциско, Ванкувері та Сіетлі.

Навесні Бумбокс починають працювати над новим, четвертим номерним альбомом. В кінці літа - початку осені концертна географія розширюється ще більше - в щільний гастрольний графік Бумбокса потрапляють країни Грузія і Ізраїль. 

26 червня 2013 року на офіційному блозі гурту було повідомлено про завершення роботи над новим альбомом — називатися він буде «Термінал Б». У ньому будуть традиційні для Бумбоксу 11 треків. Пісні «Піддубний Микола» і «Дитина» виходили як сингли, решта абсолютно нові. Альбом вийшов у вересні; відразу після його виходу, Бумбокс відправились в українську частину туру, який стартував 26 вересня концертом у Чернівцях. Також в рамках туру гурт відвідає 5 міст Німеччини. Взимку того ж року з колективу пішов його співзасновник Андрій Самойло. Згідно з офіційною заявою гурту, гітарист взяв творчу відпустку на один рік. Згодом його обов'язки почали виконувати одразу два музиканта: Олег Аджикаєв і Дмитро Кувалин. Також колектив залишив бас-гітарист Денис Левченко. Його місце отримала Інна Невойт. Перший її публічний виступ разом із гуртом «Бумбокс» відбувся 5 червня 2019 року під час концерту у Києві. Вокаліст гурту Андрій Хливнюк розповів, що зміни у складі були пов'язані із творчими конфліктами в колективі.

У 2019 році Тіна Кароль і «Бумбокс» заявили про випуск спільної пісні «Безодня», яка увійшла до сьомого студійного альбому гурту «Таємний код: Рубікон: Частина 1», який презентували слухачам 12 вересня 2019 року. Запис альбому відбувався на студіях в Україні, Франції та США.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток