Чергова річниця створення Львівського бронетанкового заводу

10.05.2019
Чергова річниця створення Львівського бронетанкового заводу

«Львівський бронетанковий завод» відзначив 75-річчя з дня створення. Цей важливий військово-промисловий об’єкт народився за рік до перемоги, у 1944 році, в Києві. Він пересувався за лінією фронту на Захід і зупинився на околицях Львова. З того часу завод дав друге життя тисячам танків різних модифікацій, а його інженери розробили власні унікальні зразки техніки. Чим живе завод сьогодні розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

"Сотні львів’ян отримали цими днями можливість відвідати Державне Підприємство «Львівський бронетанковий завод». Тут можна було завітати до музею заводу та особисто сісти за важелі танків, забратися в середину бронеавтомобілів, чим, звісно, максимально скористалися діти. Завітати на завод запросили ветеранів підприємства, дехто з них пропрацював тут більше ніж півстоліття, учасників бойових дій на Донбасі, курсантів-танкістів Національної Академії Сухопутних Військ. На честь ювілею тут відбулися урочисті нагородження, концерт. Від представників держаної влади звучали слова вдячності колективу заводу за незгасимий ентузіазм в роботі, за досягнення.

А успіхів у працівників заводу є насправді чимало. Зокрема, цього року у війська завад передав 34 відновлених танки, це — повноцінний танковий батальйон. Окрім того, завод, який до війни спеціалізувався на танках Т-72, сьогодні освоїв  ремонт і основних бойових машин  нашого війська Т-64. Також успішно розроблені тут новітні зразки броньованої техніки — цього року львівські майстри представили світу ремонтно-евакуаційну машину з ім’ям «ЗУБР», — сказав Мазурін.

Найкраще про розробку розповів головний інженер підприємства Герман Сметанін:

"Найвагомішим досягненням за минулий та теперішній рік є освоєння ремонту основного бойового танку ЗСУ Т-64. За минулий рік підприємством завершено випробувань БРЕМ «Лев». Розроблено новий зразок БРЕМ «Зубр», який планується випробовувати. І можливо до кінця року вже буде в Збройних силах. БРЕМ «Зубр» розроблено 2018 року на базі танку Т-55."

"Хочу додати,  що особливість ремонтно-евакуаційних машин, які створюють у Львові, є не тільки в тому, що вони спроектовані нашими конструкторами з нуля.  Важливо, що при їх виробництві використовуються  комплектуючі виключно  вітчизняного та західного виробництва. На урочистих заходах був присутній і представник Центрального бронетанкового управління ЗС України полковник Олександр Гордієнко. Він спілкуючись з нами відмітив,  що  ремонтна техніка, яка створена колективом підприємства є вкрай потрібною у військах. Полковник Гордієнко висловив впевненість, що ці розробки успішно пройдуть випробування та  опиняться на озброєнні військових частин", — завершив Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток