Цікаві факти про музику

Цікаві факти про музику

45 років тому, у 1975 році за рішенням ЮНЕСКО був заснований Міжнародний день музики — свято, що об'єднує серця всіх, хто пише, грає, співає або просто не уявляє ні дня свого життя без музики.

 

 

 

 

 

Засновником свята виступила Міжнародна музична рада (IMC) при ЮНЕСКО. На 15-й Генеральній асамблеї IMC, проведеній в 1973-му році в швейцарському місті Лозанна, було ухвалене відповідне рішення. Серед ініціаторів Міжнародного дня музики виступили багато музикантів, композиторів та діячів міжнародних музичних організацій і товариств.

Щорічно День музики відзначається проведенням концертів та концертних програм за участю кращих художніх колективів, музикантів та артистів. По усьому світі звучать безцінні твори і шедеври, що стали надбанням світової музичної культури.

Сьогоднішнє свято музики стосується майже кожної людини. Адже мову музики розуміють всі  - незалежно від національності, віку чи соціального статусу. І саме у музиці людина знаходить натхнення й сили, які розкривають і очищують її душу!

Коли на передовій випадають хвилини тиші, втомлені хлопці співають під гітару фронтових пісень. Найулюбленішою композицією тут вважають "Край землі" Арсена Мірзояна.

Цікаві факти про музику

1. Слово "музика" прийшло до нас із стародавньої Греції. Музи в грецькій міфології, вони ж дочки Зевса, протегували мистецтвам і наукам. Але, як не дивно, серед них не було тієї, яка відповідала б саме за мистецтво звуку.

2. Всі пісні асоціюються з певними подіями і людьми, що викликали сильні емоції.

3. Можна написати хорошу музику навіть не знаючи нотної грамоти. Жоден з «бітлів» не знав музичних нот.

4. Легендарна пісня «Happy Birthday to You» захищена авторськими правами і приносить власнику цих прав ні мало ні багато 2 мільйони доларів на рік. Ви можете спокійно заспівати її своїм друзям чи родині, але за ширше використання доведеться заплатити.

5. Британська армія використовувала пісні Брітні Спірс для того, щоб відлякувати сомалійських піратів. Заради справедливості треба сказати, що пісні Брітні зовсім не такі жахливі.

6. Суворі музиканти не бояться суворого клімату. Metallica отримала звання першої і єдиної групи, яка давала концерти на всіх семи континентах. Вона опинилася в "Книзі рекордів Гіннеса" після того, як відіграла концерт в Антарктиці.

7. Існують квіти-меломани. Рослини зазвичай надають перевагу класиці. Квіти ростуть швидше, якщо вони «прослуховують» музику.

8. Музика впливає на стан нашого організму. Наше серце підлаштовується під ритм мелодії, яку ми слухаємо.

9. Музика здатна зробити нас щасливішими. Вона викликає активність в тій же частині мозку, яка виробляє «гормон задоволення» — допамін.

10. Якщо комусь здається, що він не любить музику або не розуміє її — це означає, що він усього лише не встиг знайти свої улюблений напрям. Не треба боятися відкривати для себе нове і експериментувати зі своїм музичним смаком.

Шукайте свою музику і хай співає ваша душа!