Цього дня ООН пропонує всім припинити воєнні дії

21.09.2020
Цього дня ООН пропонує всім припинити воєнні дії

21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру. Цей День заснували у 1981 році. А вперше відзначили у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року Генасамблея ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.

 

Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру. Адже День покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але й зробити що-небудь заради нього. Емблемою Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою.

В Україні День миру відзначають з 2002-го, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Події останніх років у нашій країні — війна, тероризм, військові витрати, глибокі протиріччя — зумовили безпрецедентну актуальність Міжнародного дня миру. Для України мир — це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, як запоруки щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

Кожен рік День миру присвячений певній темі. Тема 2020 року: «Формуємо мир разом». У березні цього року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав всі протиборчі сторони скласти зброю і зосередитися на боротьбі з безпрецедентною глобальною пандемією COVID-19.

В ООН нагадали, що у цей нелегкий час світ потребує співчуття, доброти і надії та закликали людей світу до єдності у  боротьбі зі страшним вірусом, який загрожує здоров'ю, безпеці і добробуту.

Щорічно 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно містять Ходу миру, а також звернення Генсекретаря ООН. Невід’ємною частиною урочистостей є відлуння «Дзвону миру» та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу, на ньому є напис: «Нехай буде мир в усьому світі».

Бажаємо кожному з нас жити у мирній та щасливій Україні!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток