День мужніх та нескорених!

05.05.2020
День мужніх та нескорених!

5 травня відзначаємо Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю — людей, які, як ніхто, потребують підтримки оточення. 

 

 

 

 

 

 

У цей день 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів. Відтоді такі заходи проводяться кожне п’яте травня.

Цей день, як і Міжнародний день інвалідів. що відзначається 3 листопада, покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями, оскільки демократичне суспільство не сприймає дискримінації за будь-якими ознаками.

На жаль, такі проблеми, як недолік спецпристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць і невелика грошова допомога, позбавляють осіб з інвалідністю можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства. За офіційними даними, в Україні близько 2,5 мільйонів людей зі статусом осіб з інвалідністю

Щороку їх кількість збільшується. Життя людей з обмеженими фізичними можливостями все ще є дуже складним. Тому метою Дня боротьби за права осіб з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю,  мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як й інші категорії громадян.

І хоча інваліди обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовияву. Завдяки величезній силі духу й волі ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті.

Великим прикладом у цьому стали наші військовослужбовці - ветерани, які через поранення і травми дістали інвалідність, але не опустили руки, не здалися і знайшли своє покликання у мирному житті. Хтось зайнявся бізнесом, викладацькою роботою. Хтось пише книжки чи знайшов себе у кулінарії. А багато хто професійно займається спортом. 

Усі ми знаємо про чудові результати, що їх демонструє щороку національна збірна «Ігор нескорених» - міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі. Наші спортсмени-військовослужбовці завойовують на цих змаганнях не тільки медалі та повагу в усьому світі, але і демонструють свою мужність та силу духу, яка допомогла їм не зламатися і вистояти у боротьбі з хворобою та знайти своє  місце у мирному житті. 

Нагадаємо, Ігри нескорених перенесли на наступний рік у зв'язку з пандемією коронавірусу. Про це повідомляє Invictus Games Foundation. Зазначається, що Ігри нескорених мають відбутися у травні або червні 2021 року.

"Ігри Нескорених-2020" заплановані на 9 – 16 травня 2020 року в Гаазі (Нідерланди). Україна втретє мала брати участь у змаганнях. Торік українська збірна на "Іграх Нескорених-2018" виборола 20 медалей.

Пам`ятаймо про людей, які потребують нашої допомоги!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток