День найріднішої людини для кожного

День найріднішої людини для кожного

Сьогодні святкуємо чудове родинне свято - День матері. Це свято - привід сказати мамі про те, що вона - найрідніша та найдорожча людина у вашому житті.

 

 

 

 

 

 

День матері в Україні святкують у другу неділю травня. У цьому році свято припадає на 10 травня. Також День матері відзначають у Європі, в США, країнах Азії та Японії. І така популярність свята цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була і залишається найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. Мами присвячують життя своїм дітям, жертвуючи всім заради їхнього щастя.

Історія виникнення ідеї свята сягає корінням у початок 20 століття. Ще в 1908 році молода американка Анна Джервіс, яка була родом із Філадельфії, виступила з ініціативою вшанування матерів. Цей день вона запропонувала у пам'ять про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Ганна Джевіс довго писала листи в різні державні установи, зверталася до відомих осіб з ідеєю один день у році присвятити вшануванню всіх матерів. 

Зусилля дівчини не були марними, і вже у 1910 році штат Вірджинія (США) першим визнав День Матері як важливе офіційне свято. Потім, крок за кроком, все більше штатів почали впроваджувати у себе це свято. Згодом ця гарна традиція перейшла і в практику інших країн. Після Першої світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії Чехословацькій республіці та інших країнах. 

До речі, В США і Австралії існує традиція носити в цей день на одязі квітку гвоздики. Причому колір має значення, так кольорова гвоздика говорить про те, що мати людини жива, а білі квіти приколюють до одягу в пам'ять про померлих матерів.

В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища та людиною, яка є рідною для всіх нас. Хоча в Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років, вшановують матір в нашій країні набагато довше. Починаючи з незапам'ятних часів люди шанували материнство і підтримували культ жінки. Одним із найсильніших цей культ був у слов'ян. 

Варто також відзначити, що свято матері ще в часи Київської Русі і козаків теж відзначався, але як релігійний – місяць пречистої Діви Марії. Воно й не дивно, адже мама дає життя, продовжує наш рід. Звичайно, матерів треба поважати і любити, а також дякувати їм за допомогу і підтримку.

Мама – головна людина в житті кожного. Мама завжди самовіддано любить своїх дітей, незважаючи ні на що, і завжди рада нашим перемогам і щиро співчуває невдачам. А День матері - добре свято, коли можна нагадати найдорожчій людині про те, як сильно ви її любите, поважаєте і цінуєте. Не забудьте відвідати маму. Адже поки живі наші батьки, ми залишаємося дітьми. І пам'ятайте, що найголовніше у це свято - ваша любов і увага!

Армія FM від усієї душі вітає дорогих мам з їхнім святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння і любов. Здоров`я і щастя вам, наші любі Матусі!