День святого Валентина

13.02.2020
День святого Валентина

14 лютого святкуємо День святого Валентина, або День усіх закоханих. Народилося це свято (принаймні у тій формі, яку ми знаємо) в середньовічній Європі. Звідти День святого Валентина помандрував до Америки. А до нас дістався разом із незалежністю.

 

 

 

 

Свято 14 лютого пов’язане з ім’ям християнського святого Валентина. От тільки історія часто замовчує, що таких персонажів насправді було щонайменше троє. Священник і лікар, якого стратили 14 лютого під час гонінь на християн за часів Клавдія ІІ. Єпископ, з яким фактично сталось те ж саме: був убитий за приналежність до християнства під час панування Авреліана. Стратили його теж 14 лютого і поховали в тому ж місці, що й попередника. Кандидат на посаду Папи, який мешкав у Єгипті та в своїх проповідях говорив про шлюб як ідеал християнської любові. Однак про його смерть та місце поховання нічого не відомо.

Вважається, що всі три Валентини звеличували кохання, допомагали молодим залагоджувати суперечки та охоче вінчали закоханих. Та все ж більшість людей схиляються до думки, що покровителем закоханих був саме єпископ Валентин. За однією з теорій, імператор Клавдій ІІ був страшенним противником шлюбів, адже вважав, що це заважає солдатам: одружені чоловіки більше думають про дружину та дітей, аніж про добробут власної країни. Тому він заборонив шлюби взагалі. Однак жив у ті часи Валентин, який таємно вінчав усіх охочих. Звичайно, від Клавдія це не вдалося приховати, тому винуватця кинули за ґрати. І тут Валентин і дочка тюремника Юлія закохалися одне в одного і почали листуватися. Історія закінчилась трагічно. Перед стратою, 13 лютого Валентин надіслав коханій свого останнього листа, підписаного словами "твій Валентин". Дівчина прочитала його 14 лютого, коли коханого вже не було в живих. Але саме звідси й пішла традиція дарувати на свято листівки у формі серця - «валентинки». Якщо раніше Валентина офіційно вшановували за церковним календарем, то в 1969 році відбулась реформа і святого вилучили з літургічного календаря католицької церкви, оскільки відомості про його життя недостовірні та письмово не підтверджені. Але свято все одно вижило, бо його ідея світла та життєствердна — день любові й кохання. Прижилося свято і в Україні. Хоча прийшло воно до нас нещодавно, тільки у 90-х роках.

Фото: 10 Гірсько- Штурмова Бригада

До речі, в Україні у День всіх закоханих, крім валентинок, заведено дарувати квіти, особливо червоного кольору. Також українці  на 14 лютого дарують своїм коханим різні солодощі і милі презенти. Американці на День святого Валентина вітають не тільки коханих, а й усіх друзів та близьких.  Цікавий звичай існує в Канаді. Тут 14 лютого жінка може зробити пропозицію своєму коханому. Якщо ж він відмовиться від такого "подарунка", то може отримати штраф або потрапити до в’язниці. У Британії заведено дарувати жінкам червоні троянди. Цікаво, що у відповідь ви можете отримати яблуко як символ кохання і краси. Та найвеселіше відзначають британці. У цей день вони надсилають валентинки своїм домашнім тваринкам. У японців на Валентина представники сильної половини людства отримують більше подарунків, ніж жінки. У них є спеціальний шоколад хонмей — дарувати його можна тільки особливому чоловікові,  як то кажуть, тому єдиному. Францію недарма називають Країною кохання — саме французи першими почали вітати один одного у віршованій формі. Тут заведено дарувати на День Валентина дорогі прикраси або біжутерію, а ще шоколад, еротичну білизну, солодощі-сердечка, лотерейні білети та романтичні подорожі на двох.  

До речі, свято - гарна нагода зізнатися у своїх почуттях. Вже традиційно в цей день роблять пропозицію руки й серця. Повірте, ваша половинка не зможе вам відмовити. І взагалі, частіше говоріть коханим теплі й ніжні слова, нагадуйте про свої почуття, проявляйте увагу та турботу. Адже всім відомо, що  слова "я тебе кохаю"  здатні зробити щасливою будь-яку людину. Зі святом!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток