День з 10-ою окремою гірсько-штурмовою бригадою

День з 10-ою окремою гірсько-штурмовою бригадою

Наша виїзна команда вирушила на схід, аби вкотре зробити ефір із передової. Ловіть чергову порцію фактів. Цього разу пропонуємо вам дізнатися про 10-ту окрему гірсько-штурмову бригаду.

 

 

 

1. 1 вересня 2015 року був створений 10-й окремий гірсько-піхотний полк, який 1 жовтня 2015 року за рішенням Міністра оборони України переформатовано в окрему гірсько-штурмову бригаду під номером 10. Місцем дислокації обрано місто Коломия.

2. Від початку створення частини особовий склад виконував бойові завдання поблизу населених пунктів Мар`їнка-Красногорівка Донецької області, Попасна-Золоте-Гірське, Новотошківське-Кримське-Трьохізбенка Луганської області.

3. За час виконання завдань підрозділами бригади було повернуто під повний контроль української влади два населених пункти – Новоолександрівка та Катеринівка.

4. З дня створення і донині командиром бригади є Герой України підполковник Зубанич Василь Іванович.

5. 24 серпня 2016 року на День Незалежності у Києві - за вагомі досягнення особового складу бригади у справі захисту держави та за низку успішно виконаних завдань у зоні АТО -  Президент України Петро Порошенко особисто вручив командиру бригади, підполковнику Василю Івановичу Зубаничу бойовий прапор бригади.

6. З початку створення бригади в її складі перебували: 8-й гірсько-штурмовий батальйон, «Айдар» та «Донбас». Згодом, в 2016 році «Айдар» та «Донбас» були виведені зі складу бригади. У грудні 2016 року до складу увійшли 108-й та 109-й гірсько-штурмові батальйони.

7. В 2017 році в бригаді розроблено та наказом командира частини введено в дію бригадні нагрудні знаки, окремо для офіцерського складу та окремо для сержантсько-солдатського складу. Нагороджуються ним сумлінні у виконанні службових обов’язків військовослужбовці.

8. У бригаді встановлено відзнаку «Пам’ятний знак командира військової частини (командира бригади) За допомогу та жертовність», яким нагороджуються громадяни та колективи за прояв активної громадянської позиції, героїзм, самопожертву, волонтерську допомогу та інший неоціненний внесок у розвиток частини та підтримання високого бойового духу особового складу.

9. 24 серпня 2018 року, на День Незалежності України, Президент Петро Порошенко вручив бойові прапори 8, 108 і 109-му окремим гірсько-штурмовим батальйонам. Таким чином, 10-та окрема гірсько-штурмова бригада єдина в Збройних силах України, в якій всі окремі частини мають бойові прапори.

10. За підсумками 2018 року 10-та окрема гірсько-штурмова бригада визнана кращою в оперативному командуванні «Захід».