Десантник Сергій Бабський

Десантник Сергій Бабський

Мешканець міста Коростень. Закінчив Житомирський державний технологічний університет, де здобув спеціальність гірничий інженер. Під час навчання закінчив військову кафедру, отримав звання молодшого лейтенанта і спеціальність командира піхотного взводу. До війни працював головним ­інженером на кар'єрі.

 

 

 

 

З початком російської збройної агресії проти України Сергій, потай від рідних, пішов добровольцем до військкомату. За кілька днів надійшла повістка на навчальні збори. 10 березня 2014-го був зарахований до лав 4-ї аеромобільно-десантної роти 2-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади (Житомир).

Влітку 2014 року вже у складі 95-ї бригади потрапив у засідку під час евакуації збитого бойовиками військового гелікоптера неподалік Слов’янська. У передню частину бронетранспортера де перебував Сергій Бабський та водій Олександр Голяченко, влучила протитанкова граната. У хлопців загорівся одяг та почала горіти шкіра. У водія БТР постраждало майже 80% тіла і врятувати Олександра Голяченка не вдалося. Він помер у лікарні через три дні. А Сергій Бабський отримавши опіки 35% поверхні тіла, вижив і після тривалого лікування та реабілітації в Україні та США, повернувся до цивільного життя.

Сергій зізнається, що не дивлячись на тяжкі поранення і спотворене обличчя та руки, пішов би на фронт іще раз. Бо з його боку це був усвідомлений крок, як і розуміння того, що воювати з Росією буде важко і шанси вижити невеликі. «Але я пішов, бо колись давав країні присягу. Це мій обов’язок. Так повинно бути у свідомості кожної людини захищати свій дім», говорить Сергій. 14 листопада 2014 року, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відзначений — десантник був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

До війни Сергій Бабський працював інженером кар’єру, згодом повернувся на ту ж посаду, з якої пішов на фронт. На щебеневому кар’єрі за ним не тільки зберегли робоче місце, але і допомагали, коли десантник проходив складне лікування та реабілітацію.

Сергій Бабський отримав орден «Народний герой України» 4 червня 2015 року у Києві.