Evanescence - вибухова суміш готики та нью-металу

Evanescence - вибухова суміш готики та нью-металу

Величний рок-гурт «Evanescence» за свою кар'єру продав близько 20 млн копій альбомів і не раз отримував «Греммі». У 35 країнах світу диски колективу мають золотий і платиновий статуси, музиканти виробили власний характерний стиль, що поєднує в собі нью-метал, готику і альтернативний рок. Незвичайне звучання пісень і робить команду впізнаваною серед слухачів всього світу.

 

 

 

Історія створення групи «Evanescence» почалася в 1994 році, коли два її творця - вокалістка Емі Лі і гітарист Бен Муді - познайомилися в літньому таборі християнської молоді. Обидва народилися в невеликому місті Літл-Рок в штаті Арканзас, США, тоді підліткам було 13 і 14 років. Юнак звернув на дівчинку увагу, коли вона виконувала на фортепіано пісню Міта Лоуфа. Обидва відчували любов до музики, хоча тоді і не підозрювали, що в їх біографії будуть велика сцена і світове визнання. 

Хоча офіційним роком створення колективу вважається 1995-й, перші спільні записи з'явилися тільки через 3 роки. В 1998 році - міні-альбоми «Evanescence» та «Sound Asleep». Кілька пісень, зокрема «Give Unto Me», з'явилися в ротації місцевого радіо, завоювавши групі деяку популярність ще до того, як вона почала давати концерти. Назву групи було придумано після того, як музиканти відкинули варіанти «Childish Intentions» і «Striken».

У 1999 році до групи приєднався клавішник і бек-вокаліст Девід Ходжес. З його участю група записала перший повноформатний альбом «Origin». Крім пісень, зроблених своїми силами роками раніше, в альбом увійшли також і кілька нових пісень. «Origin» виявився настільки успішним, що багато відомих друкованих виданнь відкривали свої рубрики рецензіями на альбом групи. Evanescence стають популярними, групу визнають новаторами, що відкривають нове звучання в музиці. Поєднання жіночого вокалу Емі Лі та важкої музики надало колективу фірмове звучання.

Продюсери Wind-Up почали просувати групу на ринку «christian rock», пісня «Tourniquet» очолила хіт-паради християнських радіостанцій. Ця репутація, проте, викликала розбіжності усередині групи. Девід Ходжес, що схилявся до релігійної концепції, покинув Evanescence 19 грудня 2002 року. Незабаром Бен Муді в інтерв'ю категорично відхрестився від ярлика релігійної музики. Це викликало бойкот з боку деяких радіостанцій, чий формат був суто духовним. У квітні 2003 року в одному з інтерв'ю для «Entertainment Weekly Ben Moody» уїдливо зауважив, що не розуміє, що робить Evanescence в чартах християнської музики.

Граючи деякий час в околицях рідного Літтл-Рока, Емі і Бен вирішили, що краще бути другими в місті, ніж першими на селі. У 2000 році Evanescence перебираються в Лос-Анджелес і відразу ж починають розсилати свої демо-записи в різні звукозаписні компанії. Альбом «Fallen», випущений 4 березня 2003 року, дебютував на 7 позиції в американському чарті альбомів Billboard Top 200 і протримався там 104 тижні, а в британському чарті - 60 тижнів, дійшовши до першого місця. Evanescence висувались відразу на 5 номінацій Grammy - и взяли дві «Краща нова група», та «Кращий хард-рок-виступ». журнал «Rolling Stone» назвав вокалістку Емі Лі «людиною року». Група відправлась в світове турне на підтримку свого альбому, після повернення з якого альбом отримує золотий статус, а через 6 місяців стає тричі платиновим в США - всього в світі було продано більше 14 млн копій. Через місяць альбом «Fallen» домагається визнання і в Європі.

22 жовтня 2003 року, під час туру і незадовго до концерту з групи зник її засновник і головний композитор Бен Муді. Пізніше Муді пояснював, що покинув групу через особисті розбіжності. Це стало повною несподіванкою, оскільки незадовго до цього Бен і Емі говорили, що вони кращі друзі. Місце Муді у складі групи зайняв Тері Балсамо з групи Cold.

Запис другого альбому йшла повільно з кількох причин, через бажання Емі Лі не поспішати, а сконцентруватися на творчому процесі. Робота над альбомом була закінчена в травні 2006 року, але реліз був відкладений через те, що Wind-Up Records хотіли трохи змінити сингл «Call Me When You're Sober» Альбом був випущений 3 жовтня і відразу очолив чарти в США, Англії, Австралії та Німеччини. Було продано 725 000 копій, альбом став платиновим через місяць після релізу.

8 грудня 2007 року група закінчує тур в підтримку альбому «The Open Door» і бере перерву на невизначений час. У 2009 році розкол в групі закріпився. Ben Moody, Джон Лекомпт і Рокі Грей створили групу "We Are The Fallen", на ім'я одного з альбомів Evanescence.У новинній розсилці офіційного веб-сайту Evanescence в червні 2009 року Емі Лі заявила, що група в процесі написання матеріалу для нового альбому, який готується до виходу в 2010 році. Музика стане «краще, сильніше і цікавіше» попередніх робіт. 11 грудня 2011 року Evanescence виступили на врученні Нобелівської премії з піснями "Lost in Paradise" і "Bring Me To Life". Після масштабного туру по світу група знову пішла на тривалу перерву, так само, як це було після виходу "The Open Door".

Колектив і зараз продовжує працювати в музичному напрямку, влітку 2018 Емі Лі розповіла пресі про роботу над новим альбомом, яку планується завершити вже в цьому році. Запис пісень здійснюється в перервах між гастролями, і вільного часу у музикантів залишається не так вже й багато. В 2019 у «Evanescence» пройшов концертний тур по американських містах. Про минулі заходи група повідомляла шанувальникам в «Інстаграмі», де регулярно викладає афіші та фото.