Green Day

Green Day

Цей популярний гурт продав понад 84 мільйони платівок по всьому світу. Green Day має в своєму арсеналі премію Греммі -  і не одну, а п’ять! Це яскравий представник панк-року, який привернув до себе інтерес слухачів із різних куточків світу. 

 

 

 

 

Творча біографія колективу бере початок у 1982 році. Засновниками та ідейними натхненниками групи стали Біллі Джо Армстронг і Майк Дернт. Вони познайомились у кафе школи Святого Джона в провінційному містечку Крокет, розташованому в Каліфорнії. Юнакам було по 10 років, але вони здружилися на ґрунті музичних смаків.

До речі, цікавий факт: у 14 років фронтмен Біллі Джо написав свою першу пісню, присвячену стосункам в його родині. Так народився матеріал для групи, яку вони з бас-гітаристом Майком назвали Sweet Children. Історія створення команди як багатоскладового колективу, яким ми вже його знаємо, почалася в 1987 році.

Вдача усміхнулася юнакам і піднесла щасливий квиток у вигляді контракту з лейблом Lookout! Records. Артисти записали дебютний альбом 39 / Smooth. Незабаром колектив залишив ударник, місце якого швидко зайняв Тре Кул. Він залишається вірним команді й зараз.

Під час фестивалю Woodstock 1994 охоронець переплутав басиста Майка Дернта з фаном, що вибрався на сцену, і вибив йому декілька зубів. Виступ на фестивалі, переглянутий мільйонами на телебаченні, допоміг пропіарити Green Day і зробити їхній другий альбом діамантовим.

Пісня Basket Case підірвала американські хіт-паради, продажі платівки суттєво зросли, а вихід в ефір радіо і телебачення інших композицій тільки поповнював бюджет команди. За рік було продано 5 млн екземплярів платівки, а по всьому світу обсяг перевищив 11 млн.                                                                   

До 2003 року про Green Day знали вже всі шанувальники жанру музики формату панк в багатьох країнах. Колектив планував запис альбому з робочою назвою Cigarettes and Valentines. Але сталося так, що 20 записаних композицій були вкрадені зі студії. Артисти не стали сумувати й пообіцяли створити щось більш грандіозне.

Новий альбом також став передвісником змін. Музиканти відмовилися від використовуваних раніше інструментів, вважаючи за краще обладнання іншої марки, і переглянули свій імідж. Тепер вони не фарбували волосся в яскраві кольори, вибираючи темні відтінки, часто одягалися в чорне, а на гітарних ременях з'явилися значки у вигляді серця-гранати. Цей логотип став асоціюватися у шанувальників з новим етапом творчості колективу.

То що ж із гуртом зараз, спитаєте ви? Надихнувши відразу кілька груп, на кшталт Fall Out Boy, My Chemical Romance, Green Day стали символом панк-музики початку 2000. Музиканти продовжують працювати, і досить плідно. Сьогодні їхня творчість не так затребувана в Україні, як за часів виходу American Idiot, але у команди багато відданих фанатів, що обожнюють вокал фронтмена Біллі Джо Армстронга. У 2019-му Green Day часто давали концерти за кордоном і спілкуються з шанувальниками за допомогою соцмереж. У команди є верифікований акаунт в «Інстаграмі», де публікуються фото, афіші, знімки з концертів і буднів гурту. Артисти і далі співпрацюють з іншими колективами і музикантами. Так,  гітарист Біллі Джо працює над синглом в компанії з Джессі Маліном, ветераном рок-сцени.

З часів зародження Green Day Біллі Джо Армстронг, беззмінний соліст, сильно змінився. ЗМІ часто обговорювали персону музиканта у зв'язку з вживанням заборонених препаратів і алкоголю. Маючи амплуа панка, артист, чиє тіло прикрашене численними тату, не відмовляв собі у звичному способі життя. Але в останні роки його буйна вдача вщухла, хоча іронія й свобода слова притаманні Біллі Джо і сьогодні.