Зараз в ефірі:

«Хто знає свою історію – той перемагає», - заступник начальника ВІТІ Олег Петровський

29.01.2022
«Хто знає свою історію – той перемагає», - заступник начальника ВІТІ Олег Петровський

Про унікальну виставку, експоновану у стінах Національного музею історії України, до створення якої долучилася українська діаспора; які заходи відбудуться у ВІТІ з нагоди 104-ї річниці бою під Крутами, а також про особливості навчання у військовому виші в ефірі Армія FM розповіли - генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук, заступник начальника ВІТІ ім. Героїв Крут Олег Петровський та другокурсниця та майбутній офіцер Світлана Маленко.

 

Анастасія Сіроговська: Пане Юрію, розкажіть про виставку, до підготовки якої долучилася українська діаспора, що цікавого можна там побачити?

Юрій Савчук: В історії боротьби українського народу за свою державну незалежність і суверенітет однією з героїчних сторінок є бій під Крутами. Національний музей історії України у Другій світовій війні, який я представляю, цього року реалізував масштабний українсько-американський проєкт до 30-річчя Незалежності України. Такий проєкт реалізується вперше за 130-річну історію української діаспори. В експозиції представлено кількасот унікальних експонатів, які не відомі широкому загалу, а багато з них у світових колекціях є в єдиному екземплярі. Серед наших міжнародних партнерів - Український національний музей у Чикаґо, Національна академія наук у Нью-Йорку, Український музей та бібліотека в Стемфорді. Ця виставка зачаровує своїми артефактами, демонструє зв’язок визвольних змагань із сучасною історією Збройних Сил України, підкреслює, як елементи уніформи того часу відображені в одностроях сучасного війська.

Анастасія Сіроговська: Як довго тривала підготовка виставки «За волю України» і де її можна відвідати?

Юрій Савчук: Виставки міжнародного масштабу плануються протягом кількох років. Підготовка приміщення, виготовлення вітрин, монтаж, транспортування, оформлення, страхування зайняло понад 9 місяців. Вона експонується у стінах Національного музею історії України у Другій світовій війні. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. До речі, тут ви зможете чимало дізнатися про Вільгельма Габсбурга – ерцгерцога, який очолив перший національний підрозділ Українських січових стрільців. Також матимете унікальну нагоду ознайомитися з альбомом «Уніформи Українського війська доби визвольної боротьби Миколи Битинського. Це світова прем’єра. Виставка експонуватиметься до 31 травня 2022 року.

Анастасія Сіроговська: Яка історія створення шевронів ВІТІ?

Олег Петровський: Почесне найменування Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут ми отримали 2018 року, коли відзначали сторіччя пам’ятного бою під Крутами. Верховний Головнокомандувач під час урочистих подій вручив почесний стяг зі стрічкою імені Героїв Крут. Дорожня карта щодо відновлення національно-бойових традицій і створення нової символіки розпочалася, коли в Інституті відкрили меморіальну дошку. 20 листопада 2017 року генсекретар Симона Петлюри заснував Першу юнацьку школу ім. Б. Хмельницького, 200 вихованців якої брали участь у боях під Крутами. Для нас це пам’ятна подія, тож ми взялися за оформлення військової символіки, за що велика дяка всьому колективу, який працював над створенням нарукавного знака ,,Батьківщина і Честь”. Це заклик до боротьби та перемоги.

Анастасія Сіроговська: Які заходи з нагоди 104-ї річниці бою під Крутами відбудуться в інституті?

Олег Петровський: Ми залучаємо ліцеїстів Львівського ліцею ім. Героїв Крут м. Львів. Ми проводимо для них екскурсію музеєм, також відзнаки Військового інституту телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут вручаємо найкращим курсантам саме в цей святковий день. Крім цього, ми організовуємо виставки, готуємо майбутніх офіцерів-патріотів. Бо хто знає свою історію – той перемагає!

Нікіта Гросс: Яким аспектам підготовки курсантів у ВІТІ приділяють найбільше уваги?

Олег Петровський: Ми готуємо не тільки фахівців галузі телекомунікації та інформатизації, у нас взагалі найкращі курсанти Києва. Наші курсанти найкращі у спорті, музиці, вони беруть участь у багатьох концертах. Ми розвиваємо їх як особистості.

Анастасія Сіроговська: Пані Світлано, розкажіть, чому ви обрали саме ВІТІ і чи подобається там навчатися?

Світлана Маленко: Мій батько – офіцер, тож мені завжди хотілося продовжувати військову справу в родині. В день, коли я переступила поріг військового інституту – зрозуміла, що хочу тут навчатись. Зараз я на 2-му курсі факультету телекомунікаційних систем за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка». Всі три факультети є цікавими, дозволяють кожному курсанту розвиватися як спеціалісту. У кожного свій інтерес: військове управління, кібербезпека, програмування. Мені подобається вивчати радіозв’язок. У 2014 році відбулося оновлення засобів інформатизації для організацій зв’язку, тож з’явилося ще більше можливостей вивчати щось нове.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток