Інциденти між американськими та російськими військами в Сирії

02.09.2020
Інциденти між американськими та російськими військами в Сирії

Минулого тижня кілька американських військових отримали поранення під час інциденту з російськими військами в Сирії. Це вже не вперше військові США та Росії зустрічаються на теренах Близького Сходу. Що передувало цьому інциденту та як діятиме у відповідь США, ми розбирались у нашому новому проєкті "Міжнародний огляд з Андрієм Давидовим" та Координатором напряму міжнародної політики в Центр політичних студій Доктрина Денисом Москаликом на Армія FM.

 

Андрій Давидов: Це не перший інцидент між США та Росією в Сирії. Перший, якщо можна його так назвати, "інцидент" трапився в лютому 2018 року, коли росіяни захотіли захопити нафтове родовище контрольоване курдами. Чи це так?

Денис Москалик: Так, це був найбільш кривавий інцидент між російськими та американськими військами в Сирії. Він відбувся в ніч із 7 на 8 лютого 2018 року в районі Дайр-ез-Зауру. Тоді батальйоно-тактична група росіян спільно з асадівцями спробувала захопити нафтове родовище Хашам. Вони розраховували, що там перебуватимуть лише курдські сили, а війська США не чинитимуть опору. Це був прорахунок. В результаті боїв, за деякими повідомленнями, загинули до 5 росіян. 

Андрій Давидов: Зважаючи, що то були військові найманці, підрахунок втрат важко підбити?

Денис Москалик: Власне кажучи, росіяни заявили, що загинуло 5 найманців. 

Андрій Давидов: Чому схід Сирії важливий для росіян і асадитів?

Денис Москалик: Це нафтове серце країни. Після поразки ІДІЛ, основні нафтові родовища опинилися під контролем курдів. І американців, відповідно. Зазначу, що зараз Сирія розділена на 3 частини. Кожна з яких має внутрішніх і зовнішніх гравців. Це асадівці, зовнішні союзники — росіяни та іранці. Повстанці на півночі, яких підтримує Туреччина. І курди на сході, союзник — США. Район Ат-Танфу, південь Сирії, — це невеликий анклав. По суті, це великий шматок пустелі. Біля Ан-Тафу теж відбувся інцидент між росіянами та американцями 18 травня 2017 року. Тоді теж був відчутний удар по військових формуваннях росіян, але менший за масштабами, ніж 2018 року.

Андрій Давидов. Чому росіяни намагаються створити некомфортні умови американцям на сході Сирії?

Денис Москалик: Статус цих територій вкрай хиткий. Після останньої успішної військової операції Туреччини на півночі Сирії, курди запросили допомогу росіян. Але там, на сході Сирії, залишилися й американці. Внаслідок цього, американські та російські військові неодноразово стикаються на сході Сирії. Мені відомо про щонайменше 20 інцидентів між ними. Буквально щотижня відбуваються перегони на техніці між американцями та росіянами. Під час останнього інциденту 25 серпня російські військові протаранили техніку американців. Це була певна помста росіян американцям.

Андрій Давидов: Чи можна розглядати цю помсту, як помсту за смерть російського генерала, що нещодавно загинув у Сирії?

Денис Москалик: Ні. Російський генерал загинув від партизанської активності ІДІЛ.

Андрій Давидов: Російські ЗМІ постійно подають інциденти між росіянами та американцями, як власну перемогу. Чи можна так вважати?

Денис Москалик: Це чисто пропагандистська політика. Якщо підсумувати всі інциденти, то американці постійно домінували.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток