«Ізоляція». Журналістки написали книгу про катівні «Л/ДНР» і колишніх бранців

17.08.2020
«Ізоляція». Журналістки написали книгу про катівні «Л/ДНР» і колишніх бранців

«Коли тебе постійно катують струмом, від цього всього їде дах. Мізки киплять на стільки, просто хочеться здохнути. Тому ти їх благаєш просто померти. Крім як смерті тобі нічого не хочеться. Ти не думаєш, що тебе там мама чекає, що у тебе дочка росте. Просто благаєш про смерть, але тебе просто викручує на виворіт. Коли перестають катувати струмом і починають бити кулаками в різні місця, ти думаєш: «Продовжуйте так мене бити, тільки не струмом».

 

Це уривок з книги «Ізоляція. Таємні в’язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур і смерті», яку видало видавництво «Фоліо». Книга складається з 22 історій колишніх полонених таємних тюрем Донбасу. 22 людини розповіли про те, що їм довелося пережити у полоні бойовиків та росіян. 

Автори книги журналісти Дар’я Бура та Ірина Вовк спілкувалися з колишніми бранцями для того, щоб показати, що приніс з собою «руський мир» на Донбасі, що цивільних і військових фізично та морально нищать тільки за те, що вони українці й навіть в окупації продовжували боротися за свою країну.

«В «Ізоляції» нас часто били за те, що ми українці. Вони проходили й запитували: «Ты укроп ли нет?» Ти міг сказати що-завгодно, — що ти росіянин, француз, італієць, будь-хто, тільки не українець. І тебе ніхто не битиме. Але люди щодня говорили, що вони українці. І їх щодня за це били. Це був останній оплот твоєї породи, який ти не мав права зламати. Це відбувалося практично щодня — стандарт знаходження на «Ізоляції», - розповідає один з колишніх полонених.

«Те, що розповіли наші співрозмовники складно усвідомити й прийняти. Ймовірно, деякі факти з часом з'ясуються у деталях. Серед оповідачів історій цієї книги багато зізнаються, що розказане ними — навіть не 50% того, що відбувалося насправді у підвалах Донецького і Луганського "МДБ", на так званій "ісбушці", сумнозвісній катівні "Ізоляція", у таємних тюрмах, СІЗО і колоніях окупованого Донбасу. Хтось переповідав тортури у подробицях, хтось із жахом і крізь сльози заледве міг говорити, хтось описував усе із цілковитим спокоєм у голосі, а хтось мужньо, з військовою витримкою, вистояв полон», — говорять авторки в анотації.

За їхніми словами, вони не мали на меті привернути увагу до якоїсь конкретної особи.

«Ми розповідаємо про те, яким оскаженілим і жорстоким є ворог, і що в тюрмах Донбасу досі залишаються українці — військові та цивільні, — ті, для кого Україна — не просто місце проживання, а щось, заради чого доводиться витримувати нелюдські катування.

У наших силах – нагадувати суспільству, що російсько-українська війна триває, а на окупованих територіях у тюрмах і підвалах страждають українці».

Придбати книгу «Ізоляція» можна на сайті видавництва «Фоліо».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток