Курсанти академії сухопутних військ закріплювали навики водіння на БМП

26.12.2019
Курсанти академії сухопутних військ закріплювали навики водіння на БМП

БМП — це основні сталеві коні для української піхоти, які доправляють бійців на поле бою, надійно прикривають їх вогнем, не бояться ані бруду, ані бездоріжжя. Проте аби майстерно вправлятися із бойовими машинами, правильно їх використовувати в наступі й обороні, потрібно чимало знати та вміти. Як це мистецтво опановують майбутні командири механізованих підрозділів у Львові, спостерігав наш кореспондент Олексій Мазурін.

 

Завершився польовий вихід курсантів випускного (четвертого) курсу НАСВ. Ці юнаки вже скоро стануть командирами взводів у бойових бригадах. Навчалися вони на полігоні майже місяць. І за цей час двигуни БМП на танкодромі не затихали. З дня в день 14-тонні машини долали складні багатокілометрові маршрути із перешкодами — ровами, крутими схилами, проходами у мінних полях та естакадами. Куранти водійські навички опанували ще торік, тож вже самі навчали підлеглих впевнено сидіти за штурвалом БМП, а також долати перешкоди на полі бою та в умовах бездоріжжя.

Перш ніж очолювати тренування, курсанти напружено готуються. Адже стаж із керування технікою має бути: 90 км — на бойовій техніці та 82 км на тренажерах. Як БМП має рухатися  та прикривати вогнем піхоту, майбутні командири дізнаються на віртуальному полі бою в системі імітаційного моделювання Virtual Battlespace 3. Крім того, регулярно  піхотинці проходять бойові стрільби.

Керувати тренуваннями, виставляти оцінки й відповідати за все, що відбувається на танкодромі, - відповідальність чимала, проте ніхто із курсантів помітно не хвилюється. Більшість із них вже мають командирський досвід, здобутий під час бойових дій на Сході України, до того ж вони вчили солдат-призовників під час стажування в частинах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток