Мілітарна історія 14-20 жовтня

Мілітарна історія 14-20 жовтня

Рубрика "Мілітарна історія" виходить за межі нашої сторінки Фейсбука.

Ми щопонеділка розповідатимемо про важливі військові сторінки історії, що припадають на тиждень.

 

 

 

 

 

14 жовтня 1942 року. Офіційна дата створення Української Повстанської Армії. Вона сформована протягом 1942 року із розрізнених повстанських загонів бандерівського крила ОУН.

14 жовтня 2015 року. З цього року День захисника України є державним святом і неробочим днем.

 

15 жовтня 1864 року. Розпочалась Битва при Глазго. Вона була частиною Міссурійської кампанії під час Громадянської війни у США. Битва відбулась недалеко від Глазго (штат Міссурі). Її результатом стала перемога Конфедерації та захоплення боєприпасів. Однак, вигоди в майбутньому для Конфередеції від цього вже не було.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 жовтня 1817 року. Помер Тадеуш Косцюшко — польський офіцер, інженер-фортифікатор, політичний діяч Речі Посполитої, учасник Американської революції та керівник національно-визвольного повстання 1794 року. Вважається національним героєм Польщі, Білорусі, Литви та Сполучених Штатів, є почесним громадянином Франції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 жовтня 1853 року. Розпочалася Кримська війна (1853–1856) між Російською імперією та коаліцією Великої Британії, Французької імперії, Османської імперії, Сардинського королівства за панування над Східним Середземномор'ям.

16 жовтня 1946 року. За вироком Нюрнберзького трибуналу у Нюрнберзькій в'язниці страчені нацистські злочинці (Йоахім фон Ріббентроп, Вільгельм Кейтель, Ернст Кальтенбруннер, Альфред Розенберг, Франк, Вільгельм Фрік, Юліус Штрайхер, Заукель, Альфред Йодль і Зейсс-Інкварт).

16 жовтня 1964 року. Китайська Народна Республіка провела перше випробування ядерної зброї. Це друга комуністична держава, що заволоділа такою зброєю.

 

17 жовтня 1702 року. Під час козацького повстання Палія 1702—1704 років  відбулась битва під Бердичевом проти влади Речі Посполитої на Правобережній Україні. Гетьман Самусь розгромив польське військо. Поляки втратили 2000 жовнірів. Артилерія та великий обоз дісталися переможцям. Польські полководці втекли аж до Львова. Внаслідок перемоги під Бердичевом повстання охопило всю Житомирщину.

17 жовтня 1892 року. Народився Теодор Ейке, один з творців системи концтаборів у нацистській Німеччині. Перший командир 3-ї танкової дивізії СС Тотенкопф, генерал військ СС. Брав участь у Французькій кампанії та війні з Радянським Союзом.

 

18 жовтня 1914 року. Вперше підводний човен в бою потоплений іншим підводним човном. У ході Першої світової війни, англійська субмарина E-3 затонула після попадання торпеди, випущеної з німецької човна U-27.

18 жовтня 2007 року. Відбувся терористичний акт в Карачі Пакистан. Під час проходження кортежу голови Народної партії Пакистану та колишнього прем'єр-міністра Пакистану Беназір Бхутто. Вибуховий пристрій високої потужності терористи сховали в автомобілі. Коли кортеж пакистанських політиків проїжджав повз, пролунав вибух. В результаті теракту загинуло 139 осіб і 450 осіб отримали поранення. Сама Беназір Бхутто залишилася жива, але була вбита в результаті наступного теракту.

 

19 жовтня 1813 року. Завершилася Битва під Лейпцигом, більш відома як Битва народів. Це битва періоду Наполеонівських війн між військами імператора Наполеона та його союзників (Польща, Рейнський союз) і союзними арміями Австрії, Пруссії, Росії та Швеції. Битва відбулася на території Німеччини, з обох сторін у ній брали участь німецькі війська. Битва під Лейпцигом вважається найбільшою битвою у світовій історії до початку Першої світової війни. Битва завершилась поразкою Наполеона. І призвела до вторгнення союзників у Францію та до першого зречення Наполеона від престолу 1814 року.

19 жовтня 1881 року. Народився Михайло Дроздовський — російський військовик, генерал-майор. Учасник Російсько-японської, Першої світової та Громадянської воєн. Один з керівників Білого руху в Росії у 1917—1920 роках. Став першим в історії Білого руху генералом, який відкрито заявив про свою відданість монархії. Сформований ним загін добровольців, протягом весни 1918 року пройшов півднем України на Дон для боротьби з російськими більшовиками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 жовтня 1930 року. У Москві розстріляний український військовий діяч, генерал-хорунжий армії УНР Юрій Тютюнник. Командувач Повстанською армією УНР під час Другого Зимового походу 1921 року.

20 жовтня 2011 року. Під час громадянської війни у Лівії загинув Муаммар Каддафі, колишній вождь і лідер держави.