Зараз в ефірі:

Морський безпілотник Magura: українська розробка від ідеї до створення

21.04.2024
Морський безпілотник Magura: українська розробка від ідеї до створення

Закритий показ українського морського дрона відбувся днями на «Залізному полігоні». Там побував кореспондент Армія FМ Ігор Самокиш. Каже, що враження неймовірні, особливо від усвідомлення, що це українська розробка. Детальніше про морський дрон Magura  – у репортажі Ігоря Самокиша.

Оператор надводного дрона Магура Геннадій, на прізвисько Шарк, розповів про цей морський безпілотник:

Щоб російського флоту в Чорному морі не було. Зробити так, щоб російський флот не міг вийти в море, зробити так, щоб російський флот не міг застосовувати ракети, які летять по нас. Оце основне завдання: заблокувати їх і знищити там”.

З відстані «Магура» схожий на катер, проте дещо з меншими габаритами. Опанувати цей безпілотник неважко. Навчання займе кілька годин. За умови, що ви вмієте літати на «мавіку» чи іншому дроні. Адже щоб керувати дроном у воді, треба знати нюанси.

Керують безпілотником за допомогою спеціального кейсу, розміром зі шкільну парту. У ньому є джойстик, елементи керування та два монітори. Один із картою маршруту катера, де показані й інші дрони. Другий дає картинку з камери, так ми дізнаємося про останні хвилини російського корабля.

Координати маршруту забиваються в автопілот, який веде «Магуру» до певної точки, а на останньому етапі дрон вже скеровують люди. Також катер оснащений камерою нічного бачення та резервними модулями зв’язку, зазначає Геннадій.

– Це повністю український дрон від початку до кінця. Від ідеї до 5 версії за 2 роки. Це дуже швидко і дуже ефективно. Команда розробників працює дуже гарно. У світі немає аналогів цьому. Англійці щось робили, але такої ефективності застосування ні в кого немає, і досвіду такого теж.

Україна перша не тільки застосовує надводні дрони, але перша топить кораблі. Зараз Сили Оборони полюють на російський флот дронами п’ятої версії. І тільки на їхньому рахунку вже 5 ворожих суден. Сам Шарк теж брав участь в операціях, але з певних причин деталей не розкриває.

Весь світ знає про результати застосування морських дронів, і Сили Оборони зараз працюють над їх покращенням. Про це сказав заступник Головнокомандувача Збройних Сил України Вадим Сухаревський на презентації «Магури».

Це наші руки, це наші очі, це наша зброя на воді, завдяки якій всі знають про результати, здобуті на цьому плацдармі. Ми сьогодні випереджаємо практично всі технології в розрізі того, що наші безекіпажні системи як на морі та суші, так і в повітрі не просто важіль рівноваги, паритету і наших асиметричних відповідей на полі бою, а їх вивчає світова наука.

Магура може нести бойове навантаження до 300 кг. Для порівняння - така кількість вибухівки здатна пропалити наскрізну діру в 14-метровому кораблі. Декілька таких дронів здатні потопити корабель повністю. Залежно від модифікації, коштує весь комплекс «Магура» від 150 до 275 тисяч доларів.

У нашій уяві він може дуже багато. Це універсальна платформа: може бути бойовою, може бути цивільною.

Як додає оператор дрона «Шарк», морська операція за участі безекіпажних катерів може тривати від декількох годин до кількох днів - залежно від цілей. Найважче - це чекати.

Дистанція для таких дронів - безмежна. Запасу пального вистачає на 800 км  це покриває увесь Чорноморський регіон.

Фото: Олександр Шульман/АрміяInform

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток