Зараз в ефірі:

На Львівщині пройшли навчання «Світла Лавина», де військові з 4 країн вчилися діяти під час стихійного лиха

05.10.2018
На Львівщині пройшли навчання «Світла Лавина», де військові з 4 країн вчилися діяти під час стихійного лиха

Військові інженери із Словаччини, Румунії, Угорщини та України продемонстрували як вони діятимуть в разі несподіваної стихійної катастрофи рятуватимуть людей із зони павдоку.

Детальніше про щорічні навчання «Світла Лавина» розповів наш кореспондент Олександр Мазурін.

«На Яворівському полігоні військові інженери з чотирьох країн  продемонстрували готовність до того, якщо станеться природне лихо  такого масштабу, що одній державі з ним не впоратися. Міжнародний інженерний батальйон «Тиса» в лічені години прийде на допомогу. Підрозділи наводили складні мости, понтонні переправи, відновлювали електропостачання, проводили очистку води та постачали питну воду населенню. Весь день по озерах і болтах пересувалися плаваючі транспортери, човни, позашляховики та болотоходи, укріплювалися береги. Представники різних армій працювали злагоджено та швидко, що дуже важливо під час ліквідації наслідків повені, коли кожна хвилина на вагу золота. Генерал майор Олег Мікац, керівник навчання «Світла Лавина» підкреслив, що вперше на цьому навчанні інженери поєднали два мости ТММ та понтонний, здійснили практичну евакуацію із затопленого острова та провели евакуацію техніки та майна з затоплених територій», розповів Мазурін.

Він також додав, що високі іноземні гості, які прибули на навчання, особисто переконалися в міцності інженерних конструкцій, пройшовшись новозбудованими переправами та перетнувши район умовного лиха в кузові плаваючого транспортера. Високу оцінку дістала і новітня  українська інженерна техніка на базі КРАЗів, що замінила застарілі радянські зразки.

Під час церемонії закриття навчань Українська сторона офіційно передала право головування у проекті «Тиса» колегам із Угорщини. Це право щорік почергово отримує кожна країна-учасниця. Для представників з Будапешту це велика відповідальність. Габор Бьорьонді, заступник начальника Генерального штабу Угорських Сил Оборони зазначив: «Угорський контингент дуже вражений тим, на якому високому рівні було організоване навчання, сценарій був дуже реалістичним, ми повинні багатьом речам вчитися у наших українських колег, адже вони задають високі стандарти».

«В майбутньому міжнародний батальйон розшириться у чисельності та сфері відповідальності. Цього року своє бажання приєднатися до проекту тиса висловила Австрія. Тож не виключено, що досвід українських інженерів і рятівників буде використовуватися не тільки в карпатському регіоні, але і у суворих скелястих Альпах. Тож сьогодні міжнародний батальйон «Тиса», заснований 16 років тому, залишається яскравим  символом братерства та військової співпраці заради спільної мети», розповів наш кореспондент.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток