На міжнародних навчаннях українські бійці вражали вмінням мислити нестандартно

07.11.2020
На міжнародних навчаннях українські бійці вражали вмінням мислити нестандартно

В ефірі програми "Мілітарі навігатор" заступник начальника управління підготовки Оперативного командування Південь полковник Віталій Левчук розповів про те як відбувалися міжнародні навчання Combined Resolve та Rapid Trident у 2020 році, які завдання виконували наші підрозділи та чим відрізнялися вони від аналогічних тренувань попередніх років.

 

 

 

Ірина Зінчук: У цьому році у всіх сферах нашого життя відбулися зміни. Ми опанували дистанційне навчання, навчилися працювати з дому. Слово пандемія вжилося у нашому лексиконі. Як коронавірус вплинув на цьогорічні міжнародні навчання?

Віталій Левчук: У зв’язку з коронавірусом навчання були відтерміновано на пізніший період. Всі плануючі конференції проводилися онлайн. Всі підрозділи, які прибували на навчання проходили двотижневий карантин, коли військовослужбовці з різних країн не перетиналися. А наради проводили з суворим дотриманням масочного режиму. Завдяки всім цим заходу нам вдалося уникнути спалаху захворюваності серед військовослужбовців, що брали участь у навчання. А от сценарії навчань не змінювали, все пройшло як і планували.

Ірина Зінчук: Які українські підрозділі брали участь у цьогорічних Combined Resolve?

Віталій Левчук: Оперативному командуванню «Південь» цьогоріч пощастило і наші підрозділи брали участь як  в Combined Resolve, так і Rapid Trident. В Німеччину їздила механізована рота одного із зєднань ОК «Південь», а в навчаннях на Львівщині брало участь з'єднання нашого оперативного командування.

Ірина Зінчук: Чого навчалися наші підрозділи на цих навчаннях?

Віталій Левчук: В Німеччині наша рота тренувалася в навчальному центру “Хохенфельс” Сухопутних військ ЗС США. Це дуже сучасний центр, обладнаний за останнім словом техніки. Вразило те, що там кожен етап навчання відтворювався дуже реалістично. Крім того навчання були дуже динамічними і напруженими, майже без пауз на відпочинок. Все як у справжньому бою. У “Хохенфельс” є навчальне місце «бій в місті». Там не лише відтворена інфраструктура міста, а й так звані «місцеві жителі» — волонтери, які відтворюють життєдіяльність населення, контактують з учасниками військових навчань. Тож там ми побачили те, до чого потрібно прагнути українським Збройним силам. І зважаючи на те, як розвиваються навчальні центри в Україні — я вважаю, що за декілька років ми досягнемо такого ж рівня.

Ірина Зінчук: Як отриманий досвід ви використовуєте після повернення в Україну?

Віталій Левчук: На наших навчальних центрах ми відпрацьовуємо вправу «бій в місті».  І там ми вже створюємо реалістичну інфраструктуру населеного пункту, як ми це бачили в Німеччині.

Ірина Зінчук: Чим запам’яталися навчання Rapid Trident 2020?

Віталій Левчук: Вперше в Україні з’явився американський конвертоплан «Оспрей», який був залучений до Rapid Trident. Подібних літаків у світі немає. Українські спецпризначенці відпрацювали десантування з цього літака і це неоціненний досвід. Крім того, силові структури України були представлені зведеним підрозділом, до якого увійшли військові Національної гвардії України, прикордонники, представники Національної поліції. Взагалі понад 4 тисяч військових понад 700 одиниць техніки взяли і участь у цьогорічних навчаннях Rapid Trident. Участь взяли військовослужбовці з України, Польщі, Румунії та спостерігачі з Данії, Німеччини, США, Канади та Великобританії.

Ірина Зінчук: Як відгукувалися про наших бійців іноземні колеги?

Віталій Левчук: Військовослужбовці ЗС України мають унікальний досвід ведення тривалих позиційних оборонних дій. Тому наші партнери дуже уважно спостерігали за діями наших військових, багато в чому вони навчалися від нас. Українці вражають тим, що можуть пристосуватися до будь-яких умов. Також наші колеги відзначають, що українські військові вміють діяти і мислити нестандартно, креативно. Наші воїни швидко реагують на зміну обстановки і миттєво можуть прийняти рішення.

Ірина Зінчук: Що порадите військовослужбовцям, які надалі хочуть взяти участь в міжнародних навчаннях?

Віталій Левчук: Участь у міжнародних навчання це корисно, повчально і цікаво. Брати в них участь дуже важливо для кожного військовослужбовця. Я раджу кожному вчити англійську мову, використовувати кожну нагоду, щоб вдосконалювати свої знання і тоді на навчаннях ви почуватиметесь впевнено.                                           

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток