Небесний ювілей

Небесний ювілей

Створений у 1969 на Київщині АН-26 за надійністю, економічністю та великим ресурсом до 1990 року лідирував у перевезенні вантажів. Саме сьогодні літаки цієї серії відзначають ювілей.

Там побував і наш кореспондент Олександр Соловій.

 

 

 

 

"Ми сьогодні побували на ДП Антонов. Зараз тут відзначають одразу 2 ювілеї: 60-річчя першого польоту АН-24 та 50-річчя першого польоту АН-26. З цієї нагоди тут здійснили демонстраційні польоти. До повітряних привітань долучилися і наші колеги, від ЗСУ з 95-ї бригади, які здійснювали десантування з технікою з борту АН-26.

Також окремі підрозділи здійснювали стрибки з парашутом з системою «Крило». Були тут і виробники надлегких спортивних літаків підприємства АЕРОПРАКТ. Зазначу, сьогоднішній ювіляр АН-24 випускався в різних модифікаціях від 1959 до 1979 року. Він забезпечував 30% всього пасажиропотоку СРСР. І саме він став пращуром військового літака АН-26.


До слова, Ан-26 стоїть на озброєнні ЗСУ і сьогодні в 19-й бригаді транспортної авіації. Ми поспілкувалися з представниками підприємства і ЗСУ щодо розвитку транспортної авіації, деталі дивіться в ефірі чергової програми Військового телебачення України PRO ВІЙСЬКО, — розповів Олександр Соловій.