Незламні 30: 2018 рік

22.10.2021
Незламні 30: 2018 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2018 рік.

 

 

 

 

 

18 січня 2018 року. Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому Закон про реінтеграцію Донбасу.

26 травня 2018 року. У Києві на стадіоні Олімпійський у фінальному матчі Ліги чемпіонів УЄФА мадридський Реал з рахунком 3-1 переміг команду Ліверпуль. Для іспанської команди та її тренера Зінедіна Зідана ця перемога стала унікальним досягненням — вони першими в історії тричі поспіль виграли головний футбольний клубний турнір Європи.

Надання автокефалії Православній церкві України

22 квітня 2018 року. Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату прийняв до розгляду Звернення від Президента та Верховної Ради України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні, а також звернення ієрархів українських православних церков — УПЦ КП та УАПЦ.

8 травня. Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко підписали Звернення до українського народу, віруючих України щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України. Вони звернулися до усіх громадян України, відповідальних політиків, громадських діячів із закликом об'єднатися навколо цієї великої мети та спільно й активно працювати для створення Автокефальної Православної Церкви в Україні.

31 серпня. Відбулась зустріч патріархів Кирила(московського Патріарха) та Варфоломія. Патріарх Кирил заявив, що зустріч пройшла в "братерській атмосфері". По її завершенню представник Константинопольського патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл запевнив, що перемовини з російським патріархом не вплинули на рішення Варфоломія щодо автокефалії української церкви.

7 вересня. Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох екзархів (представників) у Києві архієпископа Даниїла Памфілійського зі США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади у рамках підготовки до надання Православній церкві в Україні автокефалії. Екзархи мали взаємодіяти з українською владою та церквами для організації об'єднавчого собору. Екзархи також мали розв'язати питання існуючого в Україні церковного розколу.

11 жовтня. Скликаний у Стамбулі Священний Синод Вселенського патріархату скасував юридичне зобов'язання Синодального листа від 1686 року. Цим листом надавалось право патріарху московському висвячувати київського митрополита. Крім того, Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета (Денисенка) та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія (Малетича), визнавши їх канонічними, та висловив підтримку в наданні автокефалії Українській церкві.

15 грудня. О 10 годині в Софійському соборі Києва у закритому для представників засобів масової інформації режимі розпочався об'єднавчий собор українських православних церков. Учасники собору встановили статут та обрали предстоятеля новоствореної Православної церкви України. Ним став Епіфаній (Думенко). Собор очолив уповноважений представник Вселенського патріархату — митрополит Галльський Еммануїл.

Військо

25 квітня 2018 року. Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко підписав наказ від № 166, яким затвердив Програму заходів щодо відновлення та впровадження національних бойових традицій у Збройних Силах України.

28 квітня 2018 року. В Одесі відбулась церемонія відзначення 100-річчя підняття Українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту.

23 травня 2018 року. Президент України на урочистій церемонії у Миколаєві вручив морським піхотинцям нові берети барви морської хвилі. Першим берет нового зразка отримав Командувач морської піхоти України генерал-майор Юрій Содоль, після чого нові берети отримали командири бригад і батальйонів.

Далі одночасно чорні берети на берети кольору морської хвилі змінили морпіхи на бойових позиціях поблизу населених пунктів Широкине, Лебединське, Водяне, Чермалик, на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією Криму — на Чонгарі, на узбережжях Чорного та Азовського морів, а також на борту середнього десантного корабля Юрій Олефіренко.

Президент також вручив Юрію Содолю бойовий прапор Командування морської піхоти.

28 червня 2018 року. Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач ЗС України Віктор Муженко підписав наказ від № 240, який чітко регламентує виконання командирами (начальниками) всіх рівнів Закону України Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки.

27 вересня 2018 року. В присутності Президента України, відбулась передача двох катерів типу Island — Слов’янськ (P190) та Старобільськ (P191) від Берегової охорони США до ВМС ЗС України.

25 листопада 2018 року. Під час переходу катерної групи ВМС України з Одеси до Маріуполя російський патрульний корабель Дон здійснив таран рейдового буксира Яни Капу поблизу Керченської протоки. Згодом росіяни відкрили по українських кораблях вогонь. У результаті росіяни захопили 3 українські кораблі (Яни Капу, арткатери Бердянськ і Нікополь), 23 моряків узято в полон, 6 із них дістали поранення.

Кіно

Донбас — драматичний фільм режисера Сергія Лозниці. Це спільне виробництво Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії. Світова прем'єра відбулася 9 травня 2018 на 71-му Каннському міжнародному фестивалі, де стрічка отримала приз за найкращу режисуру у програмі Особливий погляд, а також стала фільмом-відкриттям фестивалю. Фільм вийшов в обмежений український кінопрокат в київському кінотеатрі Жовтень 20 вересня 2018 року.

Пісня року KAZKA — Плакала

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток