Незламні 30: 2019 рік

Незламні 30: 2019 рік

Як жила Україна з часу відновлення Незалежності. Які найбільші перемоги та здобутки. Та як за ці роки змінилось наше військо.

Говоримо про 2019 рік.

 

 

 

 

 

Надання автокефалії Православній церкві України

5 січня 2019 року. Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України.

6 січня. Патріарх Варфоломій вручив Томос про автокефалію Православної церкви України митрополитові Київському Епіфанію.

3 лютого. У соборі Святої Софії в Києві під час божественної літургії пройшла церемонія інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

12 жовтня. Православна Церква Еллади першою після Вселенського патріархату з-поміж помісних православних церков світу визнала Православну Церкву України як незалежну і рівноправну.

24 січня 2019 року. Колегія Оболонського райсуду Києва заочно визнала експрезидента Віктора Януковича винним у державній зраді та пособництві в агресивній війні, відхиливши статтю "пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону", і визначила йому покарання у 13 років позбавлення волі.

21 квітня 2019 року. Відбувся другий тур чергових президентських виборів. Володимир Зеленський набрав 73,22 % голосів виборців, а його суперник діючий Президент Петро Порошенко — 24,45 %. Явка виборців склала 18 491 837 осіб, тобто 61,37 %.

20 травня 2019 року. У Верховній Раді відбулась інавгурація шостого Президента України Володимира Зеленського. Серед почесних гостей на ній перебували президенти Грузії, Естонії, Латвії, Литви та Угорщини, а також чотири з п'яти попередніх українських президентів. Озвученим в інавгураційній промові першим рішенням Зеленського став розпуск парламенту VIII скликання.

21 липня 2019 року. Відбулись позачергові парламентські вибори, за підсумками яких до Верховної Ради IX скликання увійшли представники п'яти партій за пропорційною системою, ще п'ять — за мажоритарною системою і 46 самовисуванців по одномандатних округах. Пропрезидентська партія Володимира Зеленського Слуга народу отримала 254 з 450 місць.

29 серпня 2019 року. Олексій Гончарук змінив Володимира Гройсмана на посаді Прем'єр-міністра України. За нього проголосувало 290 народних депутатів Верховної Ради, які того ж дня 281 голосом затвердили персональний склад 20-го Кабінету міністрів України.

7 вересня 2019 року. Між Україною та Росією відбувся обмін політв'язнями у форматі 35 на 35 осіб. Серед осіб, яких обміняли: український режисер Олег Сєнцов, 22 українські моряки та важливий свідок у справі про збиття малайзійського літака рейсу MH17 на Донбасі Володимир Цемах, російський пропагандист Кирило Вишинський.

9 грудня 2019 року. Відбулась зустріч у нормандському форматі глав України, Росії, Франції та Німеччини в Парижі.

Військо

21 травня 2019 року. Генерал-лейтенант Руслан Хомчак призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних сил України, замінивши Віктора Муженка. 31 травня введений до складу Ради національної безпеки і оборони.

29 серпня 2019 року. Новим Міністром оборони став Андрій Загороднюк. Він замінив на посаді Степана Полторака.

Кіно

Заборонений — український художній повнометражний фільм, який на широкому тлі боротьби українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років розповідає про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса. Режисером фільму виступив Роман Бровко, авторами сценарію — Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. Вони стали також авторами однойменного біографічного кінороману.

Фільм вийшов в український кінопрокат 5 вересня 2019 року, до Дня пам'яті поета.

Пісня року alyona alyona — Пушка