Новини ТОТ: протести шахтарів в «ЛНР», «побєдобєсіє» на окупованих територія та салюти в Криму

Новини ТОТ: протести шахтарів в «ЛНР», «побєдобєсіє» на окупованих територія та салюти в Криму

Про життя людей в окупації ми дізнаємося або через соцмережі, якими користуються окупанти, або зі слів тих українців, що вимушені жити на загарбаних Росією та її бойовиками українських територіях. Армія FM стежить за подіями на частинах територій Донеччини, Луганщини й Криму. Ми розповімо вам - як це, коли до тебе додому приходять чужинці з автоматами та танками і змушують жити за їхніми правилами. А ви зважуйте, аналізуйте та бережіть Україну!

 

В окупованому Зоринську на Луганщині близько 50 гірників шахти «Никанор-Нова» увечері 4 травня завершили шестиденний підземний страйк і піднялися на поверхню.

Шахтарів зустріли оплесками, вигуками «Молодцы!» і «Спасибо!»

Гірники протестували проти закриття підприємства угрупованням «ЛНР» і вимагали виплатити заборгованість із зарплати за 20 місяців.

За словами місцевих жителів, була досягнута домовленість про погашення частини заборгованості до 25 травня. При цьому ситуація щодо майбутнього шахти не змінилася: її мають намір закрити і законсервувати.

Представники так званих «соціальних служб ЛНР» обіцяють гірникам достроковий вихід на пенсію за три роки до досягнення відповідного віку. Також «обов'язковою умовою» називають надання роботи за фахом центром зайнятості.

При цьому голова «Незалежної профспілки гірників Донбасу» Олександр Васьковський назвав ці обіцянки «байками». За його словами, на окупованих «ДНР» і «ЛНР» територіях шахти не робили внески в «пенсійний фонд» з травня 2014 року.

«Зараз тим шахтарям, які виходять на відпочинок, нараховується мінімальна пенсія. Ніякого гірського стажу там немає», - підкреслив Васьковський.

За інформацією «Східної правозахисної групи», тиск на учасників протесту і керівництво шахти зробило «МГБ ЛНР». Крім того, «голова федерації профспілок ЛНР» Олег Акімов відмовив у підтримці протестувальникам, гірники інших шахт також не виявили солідарність.

Нагадаємо, 20 квітня терористична «ЛНР» оголосила про підготовку до закриття неприбуткових вугільних підприємств. Кількість шахт, що готуються до закриття, в формуванні не називають. Список шахт, які збираються закрити, оприлюднила «Східна правозахисна група».

**

В окупованій Макіївці на Донеччині вхід в салон краси «прикрасили» головами манекенів.

Фотографію зробив місцевий мешканець і написав про дивний дизайн у соцмережах: «Місто Макіївка, вулиця Островського. Чинний салон краси поряд з кафе "Три мушкетери"».

Йдеться про салон краси «Катерина», розташований в Центрально-міському районі. На кілки воріт «креативщики» нанизали голови манекенів, на головах маркером написані імена.

«Я постарався пройти якомога швидше. І подумав, наскільки відважні жінки приходять сюди на обслуговування», - зазначив Дмитро.

**

В окупованому Донецьку «Пошта Донбасу» 7 травня ввела в обіг марковану картку з історичною назвою міста - Сталіно.

Лицьовий бік листівки прикрашає художня марка з портретом Йосипа Сталіна і фонове зображення карти Донбаської наступальної операції, в результаті  якої німецькі та італійські загарбники були вигнані з території регіону. На звороті - добірка архівних фотознімків.

В окупованому місті також встановили новий «арт-об'єкт». Як розповідають донеччани, арт-об'єкт у вигляді слова «Победа» з'явився в центрі міста. Букви підсвічуються. Як розповів донеччанин Максим, який займався електричною частиною, він встановив таймер на час роботи з 8:00 до 23:00.

Думки донеччан з приводу необхідності установки об'єкта розділилися. Одні - схвалюють. "Дуже красиво! Краса! Чому це в наших містах не повинна встановлюватися символіка перемоги? », - пишуть люди.

Інші жителі Донецька відреагували негативно. «Що ви тут побачили хорошого? Краще б на ці гроші ветеранам чимось допомогли. Цих героїв війни так мало залишилося. Гроші витрачені намарно...

«Добре, коли у людей забирають аеропорт, залізничний вокзал, банки і нічну свободу, будівництво, пошту, перспективи , хорошу роботу - і дарують замість цього літери, які світяться», - пишуть донеччани.

Разом із тим, у соцмережах місцеві мешканці поділилися одним графіті-написом, зробленим у Донецьку, на противагу помпезності і «побєдобєсія»: «Дякую діду, що давив моськовську гниду». І дописали, що тепер по усьому місту активізується поліція у пошуках українських ДРГ.

**
У терористичній "ДНР" ввели нові штрафи від 300 тисяч до 1,5 млн рублів.

Місцева так звана "народна рада" внесла зміни до закону про адміністративну відповідальність за порушення вимог, спрямованих на протидію поширенню нової коронавірусної інфекції.

"Штрафи за порушення санітарно-протиепідемічних норм, невиконання правил протиепідемічних заходів, ухилення від обстеження і самоізоляції - знижені", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що "закон" доповнений штрафними санкціями за поширення недостовірної інформації, що призвела до загрози функціонування об'єктів життєзабезпечення та загрози заподіяння шкоди здоров'ю та життю громадян, а також недостовірної інформації щодо застосовуваних заходів щодо забезпечення безпеки громадян і територій.

Також внесені зміни в так званий "кримінальний кодекс" невизнаної терористичної "республіки".

Тепер відповідальність за публічне поширення неправдивої інформації про обставини, що становлять загрозу життю і безпеці "громадян" "ДНР", буде каратися штрафами залежно від тяжкості -  від 300 тис. до 1,5 млн. рублів.

У собливо ​​тяжких випадках - каратиметься тюремним ув'язненням від року до трьох.

**

В анексованому Росією Севастополі напередодні 9 травня на центральній вулиці Генерала Петрова вивісили банер із портретом Сталіна і написом «Це наша перемога!»

Також у Севастополі 9 травня проведуть низку урочистих заходів, незважаючи на епідемію коронавірусу і режим самоізоляції громадян. Зокрема, відбудеться парад кораблів і авіації.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу віддав наказ про святкові салюти 9 травня в Севастополі та Керчі.

7 травня в анексованому Криму оголосили перелік заходів, які планують провести 9 травня. Більшу частину з них вирішили перевести в онлайн-режим через пандемію коронавірусу.

Раніше екіпажі літаків і вертольотів морської авіації і ППО Чорноморського флоту Росії розпочали підготовку льотних змін для участі в повітряній частині параду до російського Дня перемоги.