Новини ТОТ: штрафи за відсутність журналів ведення температури в ОРДЛО, заборона їздити в РФ та курортний сезон в Ялті попри коронавірус

12.04.2020
Новини ТОТ: штрафи за відсутність журналів ведення температури в ОРДЛО, заборона їздити в РФ та курортний сезон в Ялті попри коронавірус

Про життя людей в окупації ми дізнаємося або через соцмережі, якими користуються окупанти, або зі слів тих українців, що вимушені жити на загарбаних Росією та її бойовиками українських територіях. Армія FM стежить за подіями на частинах територій Донеччини, Луганщини й Криму. Ми розповімо вам - як це, коли до тебе додому приходять чужинці з автоматами та танками і змушують жити за їхніми правилами. А ви зважуйте, аналізуйте та бережіть Україну!

 

У терористичній "ДНР" через коронавірус припинили видачу місцевих «документів».

Так званий "мін'юст" "ДНР" у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції тимчасово припинив прийом і видачу документів.

З 6 квітня припиняється прийом і видача фейкових "документів", крім "повторних свідоцтв та довідок про державну реєстрацію актів цивільного стану з метою паспортизації громадян".

Також у терористичній "ДНР" заборонили носити передачі в СІЗО.

У соціальних мережах пишуть про великі проблеми в СІЗО ОРДО, які в умовах підвищеної готовності закрили на карантин.

"Досить одного випадку інфікування, і в СІЗО буде братська могила ... Що сприятиме закриттю багатьох сумнівних справ, але незрозуміло з якої причини - у зв'язку зі смертю від хвороби, або особливо невгодних обнулять під шумок. Цього варіанту теж відкидати не можна, з огляду на специфіку Донецької пенітенціарної системи", - пишуть у соцмережах.

Зазначається, що СІЗО хворіє, а в медчастині ліків немає. І найстрашніше для тих, хто там перебуває - це заборона передати продукти. В деяких групах у соцмережах навіть пишуть, що в СІЗО починається голод.

**

У терористичній «ЛНР» припинили пасажирські перевезення до РФ і назад.

Як запевняють у «ЛНР», пасажироперевезення автотранспортом будуть припинені з 10 квітня.

«Призупинити з 00:00 10 квітня 2020 року до скасування режиму підвищеної готовності виконання суб'єктами господарювання міжнародних пасажирських перевезень автомобільним транспортом з Російської Федерації в ЛНР і в зворотному напрямку: автобусами (регулярні, нерегулярні (на замовлення) і регулярні спеціальні перевезення), таксі, легковими автомобілями на замовлення», - йдеться в так званому «документі».

При цьому в «ЛНР» повідомляють, що  "рішення не поширюється на регулярні спеціальні перевезення пасажирів із метою централізованого доправлення громадян до пунктів отримання російських паспортів на території РФ».

Ззаначимо, що на окупованих територіях Луганської та Донецької областей терористична «влада республік» і далі приховує факти поширення захворювання на коронавірус COVID-19.

А в терористичній «ДНР» не направляють на самоізоляцію тих, хто виїжджав в РФ за паспортом.

**

В окупваному Донецьку люди не знають, як реагувати на карантин і чи є він взагалі. Про це у соцмережах написала одна з місцевих жительок. «Начебто і карантин не оголосили, але заходи посилили. У транспорті народ без масок. В типу банки ДНР без масок не пускають. Бабуся ломилася за квартиру заплатити без маски. Так крім того, що маски немає, так і бабусі за сімдесят, а так званий «президент риспублікі» сказав, що всім 65+ сидіти вдома і не гуляти. Погнали бабусю додому», - пише місцева жителька.

У магазині продавці всі в чепчиках і масках, які наглухо і щільно прилягають до обличчя. Я тільки зайшла в магазин, - пише жінка, - так мені продавчиня каже:

«Одягніть маску, а то знову ходять перевіряльники, і вже не знаємо за що оштрафують. За нас або за вас. Ось прийшли до нас вчора, ми всі в масках стоїмо, показуємо їм, що у кожної дезрозчин для обробки рук в пляшечках, думали, що нас похвалять. Ага! А вони взяли і виписали штраф на 30 тисяч рублів за те, що, виявляється, у нас повинен бути журнал, де ми повинні записувати за прізвищами нашу температуру кожні три години... А ми нічого про нього не знали. А в сусідньому магазині так взагалі штраф на 80 тисяч рублів виписали».

**

Окупанти в Ялті продовжують готувати місто до курортного сезону, незважаючи на обмежувальні заходи і режим самоізоляції громадян.

Про це повідомив так званий голова адміністрації Іван Імгрунт під час засідання оперативного штабу з протидії коронавірусній інфекції в Ялті.

«Незважаючи на всі обмеження, пов'язані із запровадженим режимом підвищеної готовності, вже до 1 травня, як і планувалося, Ялта повинна бути готова приймати туристів, навіть якщо вони не приїдуть», – підкреслив Імгрунт.

Він також поточнив, що зараз сприятливий час для ямкового ремонту доріг, впорядування клумб і газонів, відсипання пляжів та іншого.

У зв'язку із загрозою коронавірусу окупанти в Криму заборонили перебування туристів на півострові до 1 червня. Скасовувати або переносити броні номерів змушені як маленькі пансіонати, так і великі готелі.

У Криму до 30 квітня запровадили режим самоізоляції громадян.

**

Співробітники російської поліції в анексованому Криму продовжують приносити «попередження про неприпустимість порушення закону» кримським татарам.

Серед них – члени регіональних меджлісів, повідомив 9 квітня на своїй Фейсбук-сторінці голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

За його даними, 9 квітня російські поліцейські «здійснили обхід будинків» кримських татар у Судаку.

«В Судаку російські карателі обходять будинки кримських татар – активістів кримськотатарського національного руху, членів Судакського регіонального меджлісу», – написав Чубаров.

Як він стверджує, російські силовики цікавилися намірами кримських татар брати участь в акції «Марш гідності», яку ініціював Меджліс.

Кримськотатарський активіст Наріман Джелял повідомив, що 9 квітня сім «попереджень про неприпустимість порушення закону» від російських поліцеських отримали також активісти в Радянському районі Криму. Документ із попередженням від російських силовиків «про неприпустимість протиправних дій 3 травня «Марш гідності», 18 травня «День депортації кримських татар» і 26 червня «День прапора кримськотатарського народу», також участі в незаконних масових заходах, мітингах, ходах, одиночних пікетах».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток