НОВИНИ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ 9-13 ГРУДНЯ

14.12.2019
НОВИНИ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ 9-13 ГРУДНЯ

Як живуть українці на тимчасово окупованих територіях, як окупанти псують життя на Донеччині, Луганщині і в Криму та як відрізнити правдиву інформацію від вигадки — без коментарів, лише факти.

 

 

 

 

 

Підземний поштовх стався в Макіївці після відновлення робіт на місцевій вугільній шахті.

9 грудня шахта «Калинівська-Східна», з діяльністю якої багато жителів Макіївки пов'язують підземні поштовхи, відновила свою роботу. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Шахта була зупинена на вимогу ватажка «ДНР» Дениса Пушиліна в зв'язку з розслідуванням причин виникнення динамічних явищ в макіївському селищі Об'єднаний. Підприємство не працювало близько місяця.

Але коливання на поверхні землі не збіглися за часом з буропідривними роботами. За інформацією місцевих так званих «чиновників», остання активність на підприємстві спостерігалася приблизно о 3:00 ночі. При цьому за період простою шахти поштовхи не фіксувалися.

Жителі селища Об'єднаний з весни скаржаться на коливання земної поверхні.

**

Так званий «верховний суд» «ЛНР» засудив двох жителів окупованої території Луганщини до 15 і 12 років позбавлення волі за нібито «шпигунство».

Про це йдеться в повідомленні на сайті «МГБ ЛНР».

«Виявлено жителя Луганської Народної Республіки Дмитра Праваторова, який займався шпигунством на користь України і за завданням СБУ підбирав кандидатів на вербування для збору і передачі відомостей військового характеру, а також інформації щодо військовослужбовців Народної міліції ЛНР», - сказано в повідомленні.

Рішенням «суду» чоловіка засуджений до 15 років «підвалу».

 «За пособництво агенту СБУ Дмитру Праваторову до кримінальної відповідальності притягнуто мешканку Стаханова Катерину Котенко. Встановлено, що вона дала згоду на надання допомоги іноземній державі в діяльності, спрямованій на шкоду безпеки Луганської Народної Республіки. Будучи дружиною військовослужбовця Народної міліції ЛНР, Котенко займалася збором і передачею відомостей, що становлять державну таємницю», - також заявлено в повідомленні.

Жінка, за рішенням «суду», проведе «на підвалі» 12 років.

**

Оримуючи російський паспорт, українці, які мешкають на окупованих територіях, матимуть низку обов'язків, зокрема військовий. Про це повідомляють місцеві інтернет-ресурси.

Зазначається, що в Росії призивають в армію чоловіків у віці від 18 до 27 років - на рік. Громадяни зобов'язані з'явитися протягом двох тижнів із дня набуття громадянства РФ до військового комісаріату за місцем проживання (місцем реєстрації), щоб стати на військовий облік. «Відсутність у громадян реєстрації за місцем проживання і місцем перебування не звільняє їх від обов'язку перебувати на військовому обліку і не може служити підставою для відмови у взятті їх на військовий облік», - цитують місцеві інтернет-ресурси Міністерство оборони РФ.

Як стверджують в «ДНР», «в деяких російських військкоматах сказали, якщо жителі ДНР не планують перебувати в Росії більше 3-х місяців, то ставити таких на військовий облік, наймовірніше, не будуть. Але особи призовного віку при переїзді на постійне місце проживання до Росії підлягають призову в армію, навіть якщо раніше служили у себе на батьківщині», - повідомляють у «республіці».

Також інтернет-ресурси непідконтрольної Донеччини повідомляють, що військкомати російського Ростова-на-Дону призвали на службу декількох осіб, які раніше вже служили в армії в Україні, а тепер отримали російський паспорт.

**

В окупованому  Луганську місцева мешканка «засуджена» за шахрайство. Вона обдурила понад 20 осіб, обіцяючи їм оформлення українських пенсій. Про це 12 грудня повідомила прес-служба так званої «генеральної прокуратури ЛНР».

 «Підсудна з серпня 2016 року по серпень 2018 року під виглядом надання допомоги з питання відновлення пенсійних виплат на території України, ввівши в оману 22 людини, отримала від них грошові кошти в різних розмірах, проте обіцяні послуги не зробила. Потерпілими від дій шахрайки є в основному особи пенсійного віку», - йдеться в повідомленні.

«У судовому засіданні підсудна свою провину за злочини визнала повністю, в скоєному розкаялася», - заявили в «прокуратурі».

Жінку «засудили» до 5 років позбавлення волі «без штрафу і без обмеження свободи, з конфіскацією майна».

**

У ОРДО прибули особи з восьми регіонів РФ для участі в так званому «міжнародному форумі добровольців».

«Делегація» з Російської Федерації приїхала в «ДНР» для участі в так званому «II Міжнародному форумі» Доброволець Республіки-2019», який сьогодні почне свою роботу в окупованій Горлівці. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

«Одинадцять делегатів» з Москви, Ставропольського краю, Астраханської, Нижегородської, Калузької, Ленінградської, Московської, Ярославської областей візьмуть участь у «форумі», - сказано в повідомленні.

Уточнюється, що російські «гості» є представниками Центру дитячого та юнацького туризму Ярославської області, загальноросійської молодіжної патріотичної організації «Наследие», а також її регіональних відділень, членами міжрегіональної громадської організації «Студенческая солидарность», всеросійського громадського руху «Волонтеры победы».

Приїзд російських «делегатів» організований «Русским центром».

 

Росіяни продовжують будь-якими методами дестабілізувати ситуацію в Україні і на тимчасово окупованих територіях. Тому виважено ставтесь до новин і джерел отримання інформації та бережіть себе й Україну.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток