Зараз в ефірі:

«Плани Головного управління розвідки амбітні», - Вадим Скібіцький

07.09.2021
«Плани Головного управління розвідки амбітні», - Вадим Скібіцький

Про здобутки і перспективи розвитку воєнної розвідки України та розвідувальних частин і підрозділів ЗСУ в ефірі Армія FM розповів представник відомства - генерал-майор Вадим Скібіцький.

 

 

 

 

 

Костянтин Богатирьов: Із початком російсько-української війни яких здобутків набуло вітчизняне розвідувальне відомство?

Вадим Скібіцький: З початком російської агресії довелося дуже швидко ухвалювати рішення щодо переоснащення, переозброєння. На першому етапі ми активно використовували іноземні засоби технічної та інших видів розвідки, яких не вистачало в Україні. У 2015-2016 році, коли почали виготовляти вітчизняні засоби розвідки, стало набагато простіше. Досягнення - комплексні розвідувальні операції, яких до війни ми майже не проводили, бо не було чітко визначено ворога. Також відбулося розширення видів розвідки. Якщо раніше мова йшла тільки про технічну і радіоелектронну, то зараз говоримо про геопросторову, розвідку в кіберпросторі. Також мова йде про нові аспекти, які здобула розвідка з відкритих джерел. Відповідно, це все розширює спектр завдань та наші можливості зі здобування інформації. Окремо хочу виділити роботу з нашими стратегічними партнерами. Ми здобули нові знання завдяки обміну досвідом, які доповнили власним досвідом, здобутим під час бойових дій на Сході України.

Костянтин Богатирьов: Як змінилися оснащення та підготовка військових розвідників з початком бойових дій?

Вадим Скібіцький: Ми швидко освоїли безпілотні літальні комплекси. У нас зараз доволі широка лінійка БПЛА, які застосовуються за різним призначенням. Крім того, вже є система підготовки фахівців за цим напрямом. Житомирський військовий інститут навчає таких спеціалістів. Крім того, за останні 5 років вітчизняні напрацювання дозволяють нам розширити спектр засобів радіоелектронної розвідки.

Костянтин Богатирьов: Якими успішними операціями з викриття ворожих задумів може похвалитись наша воєнна розвідка?

Вадим Скібіцький: У березні цього року ми чітко встановили плани і заходи РФ щодо нарощування угруповань військ біля нашого кордону. Це дозволило вчасно відреагувати на всі ті заходи, яких вживала Росія. Воєнні розвідники зробили свій внесок і під час боїв за Донецький аеропорт, і під час спецоперацій на Кримському півострові, але багато інформації буде розкрито лише згодом. Головне управління розвідки також бере участь в нейтралізації загроз для громадян України за кордоном. Цьогоріч ми вперше провели заходи щодо евакуації наших громадян з Сирії та Афганістану.

Костянтин Богатирьов: Які завдання та плани мають військові розвідники на найближчий час?

Вадим Скібіцький: Плани Головного управління розвідки амбітні. Це національна безпека держави, забезпечення достовірною упереджувальною інформацією керівництва держави та війська. Також це своєчасне викриття загроз для держави. Будемо працювати над удосконаленням структури відповідно до Закону «Про розвідку». Відбуватиметься подальше переоснащення підрозділів новітніми засобами розвідки. А ще це перехід на стандарти НАТО та розширення роботи з партнерами. Маємо плани активного співробітництва з Альянсом на 2023-2025 рік, де ми вже не просто ділимось інформацією, а беремо участь у розвідциклі, ухваленні рішень, забезпеченні бойових дій в рамках НАТО.

Костянтин Богатирьов: Якщо говорити про ідеал, то якою, на Вашу думку, має бути сучасна українська воєнна розвідка?

Вадим Скібіцький: Є принципи діяльності, є вимоги до розвідки, але головними складовими розвідки і системи національної безпеки загалом є безперервність ведення. Наступне – добування та доведення достовірної інформації. Треба знати плани противника, щоб своєчасно ухвалити рішення з нейтралізації загрози. І відповідно – упередження. Це стосується не тільки інформації про наявні плани, а й упередження в діях з нейтралізації загрози, яка може постати перед Україною.

Костянтин Богатирьов: Чи маєте привітання для розвідників з нагоди професійного свята?

Вадим Скібіцький: Це свято не тільки для самих розвідників, а й для їхніх родин, адже дуже багато розвідників виконують бойові завдання як на території України, так і поза її межами. Бажаю мирного неба, родинного затишку, здоров’я. Щоб армійці, які пов’язали долю з розвідкою, не зупинялись на досягнутому і йшли до нашої спільної мети – до перемоги!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток