Причин для обіймів ще більше

Причин для обіймів ще більше

21 січня у світі відзначають, мабуть, одне із найбільш романтичних і щиріших свят у календарі — день обіймів. У цей день ви можете підійти навіть до незнайомця і просто обійняти, подарувавши цій людині заряд позитиву!

 

 

 

 

 

Свято виникло 21 січня 1986 року в місті Каро (штат Мічиган), у США. Свято сформувалося в 70-х роках XX століття у студентському середовищі західноєвропейської молоді, але точні обставини його появи невідомі. Є лише інформація, що саме в цей день хлопці та дівчата обіймали один одного без жодного інтимного натяку. Відзначають цей день і в Україні.

За своєрідним «повір'ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей. Обійми — це ліки проти пригніченого настрою. Під час цього процесу виробляється спеціальний гормон, що бореться із меланхолічним душевним станом. Обійми стабілізують кров’яний тиск і покращують роботу серцево-судинної системи.

До речі, психотерапевти з США вивели щоденну норму обіймів. Вони зазначили, що для хорошого самопочуття необхідно обійнятися не менше восьми разів за добу! Мінімальна кількість обіймів у день — 4 рази, а для гарного самопочуття необхідно обійматися не менше восьми разів на добу.

Тому, нумо обійматися! Саме так ви можете подарувати своє тепло усім, хто цього дуже потребує! І важливо: робіть це якомога частіше, а не лише у такий святковий день. Також треба відзначити, що просто будь-які обійми не будуть мати такої позитивної дії на організм. Щоб дійсно збільшити рівень окситоцину в крові, обійматись варто з почуттям, любов’ю, пристрастю, віддаючись цьому тілесному виду контакту всім серцем.

У свято обіймів по всьому світу відбуваються позитивні акції й флешмоби. Започаткував таку традицію Хуан Манн, який у складний період свого життя прилетів до Сіднея. В аеропорту він бачив радість зустрічальників, почуття і теплі емоції пасажирів, які повернулися додому. Хлопця ніхто не зустрічав, і йому стало зовсім самотньо. Тож він намалював плакат із написом "Free Hugs" і став з ним посеред залу очікування. Перехожі з подивом сприйняли вчинок Хуана, але незабаром до нього підійшла зовсім незнайома дівчина і щиро обняла. Так і зародилася святкова традиція під девізом "Давайте обіймімося", "Обійми без кордонів", "Безкоштовні обійми".

Ми теж у цей чудовий день даруємо свої обійми всім, хто потребує підтримки. А особливо нашим хлопцям на фронті. Нехай наші віртуальні обійми зігріють сьогодні кожного бійця!