Прикмети Дня усіх закоханих

Прикмети Дня усіх закоханих

Традиції святкування Дня всіх закоханих - близько 16 століть. Назвали свято на честь священика - Валентина. Згідно з переказами, у часи правління в Римській імперії Клавдія ІІ він таємно вінчав пари, попри заборону. Римський імператор вважав, що сім'я і шлюб заважають зміцненню імперії. Через це він своїм указом заборонив солдатам одружуватися. А Валентин окрім вінчань, часто мирив пари, які перебували у сварках. Після того, як імператор Клавдій дізнався про це, він засудив Валентина до страти, яка сталася саме 14 лютого.

Пізніше католики канонізували Валентина як мученика, який постраждав за віру. А з 496 року 14 лютого стало Днем святого Валентина після указу Папи Римського Геласіуса І. Але у 1969 році відбулась реформа і святого вилучили з літургічного календаря католицької церкви, оскільки відомості про його життя недостовірні та письмово не підтверджені. Але свято все одно збереглося і поширилося світом. Прижилося свято і в Україні. Хоча прийшло воно до нас нещодавно, тільки у 90-х роках.

Оскільки День Святого Валентина - це насамперед свято любові, найактивніше його відзначають пари. Традиційним атрибутом свята залишаються листівки у вигляді сердець - так звані "валентинки". Також важливим атрибутом 14 лютого є подарунки. А окрім цього, закохані сьогодні демонструють особливу любов і повагу один до одного. Традицією багатьох пар у цей день став святковий романтичний вечір, який закохані можуть провести у кафе, ресторані або затишній домашній атмосфері. Ну і, звісно, головним правилом цього свята є хороший настрій і віра у любов.

Якщо ваші думки і бажання щирі, тоді можна вірити у виконання наступних прикмет. Так, часто самотні дівчата вранці 14 лютого виходили на подвір'я і дивилися на небо: якщо на ньому багато птахів, значить у них в році буде чимало залицяльників.

Хтось вірить у прикмету: якщо запитати ім'я у першого чоловіка, якого зустрінеш на вулиці, так зватимуть майбутнього чоловіка.

Ще одне незвичайне повір'я: якщо зустріти 14 лютого на виході з будинку жінку з коляскою - висока ймовірність швидкої появи власної дитини.

Є ще одна прикмета: у день всіх закоханих не можна спізнюватися - це спричинить сварки і розлучення.

Ми закликаємо вас не вірити у прикмети, а вірити у любов і тоді вона обов'язково вас знайде і подарує багато приємних років поруч із коханою людиною.

День святого Валентина – це чудовий момент, щоб провести час зі своєю другою половинкою. Ну а створити романтичну атмосферу допоможе спільний перегляд гарного кіно. Пропонуємо нашу підбірку романтичних стрічок, які можуть прикрасити ваш вечір.

«День святого Валентина» (2010, романтична комедія)

У ролях: Джессіка Альба, Джессіка Біл, Бредлі Купер, Ештон Кутчер, Джулія Робертс, Джеймі Фокс, Енн Гетевей.

У стрічці долі багатьох закоханих і самотніх сердець в Лос-Анджелесі переплітаються в очікуванні одного єдиного Дня — Дня Всіх Закоханих — Дня Святого Валентина.

«Красуня» (мелодрама, 1990 рік)

У ролях: Річард Гір, Джулія Робертс, Ральф Белламі, Емі Ясбек.

Історія кохання фінансового магната Едварда Льюїса і повії Вів’єн, яка бере тільки готівкою. Що ж справжнє кохання може витримати і не такий іспит…

«Пропозиція» (2009, комедія)

В ролях: Сандра Буллок, Райан Рейнольдс, Бетті Уайт, Крейг Т. Нельсон.

Головна героїня фільму – сувора начальниця, яку ненавидять і бояться майже всі підлеглі. Опинившись перед загрозою депортації, рішуча жінка готова на все – навіть на фіктивний шлюб зі своїм молодим асистентом, в якому вона ніколи не бачила привабливого чоловіка. Відмінний дотепний варіант для пар, які люблять посміятися.

«50 перших поцілунків» (2004)

В ролях: Майя Рудольф, Адам Сендлер, Дрю Бэррімор, Роб Шнайдер.

Романтична історія про те, що справжньому коханню не завадять ніяки перешкоди. Генрі Рот закохується в чарівну Люсі і незважаючи на катастрофічні обставини не має наміру здаватися та збирається боротися за свою любов, навіть якщо заради цього йому і доведеться закохувати в себе Люсі щодня!

«Титанік» (1997, драма)

В ролях: Леонардо Дікапріо, Кейт Вінслет, Біллі Зейн, Кеті Бейтс.

Історія однієї з найбільших морських катастроф в історії людства. А також історія кохання красивої і багатої дівчини Рози Дьюітт Букейтер, яка задихається у лицемірному буржуазному світі своїх батьків і бідного художника Джека. Романтична пригода Рози і Джека переростає у боротьбу із стихією на виживання.

«До зустрічі з тобою» (2016, драма)

В ролях: Емілія Кларк, Сем Клафлін, Дженна Коулман, Меттью Льюис, Чарльз Денс, Ванесса Кірбі.

Чуттєва історія дружби зовсім різних героїв, яких звів нещасний випадок. З часом вони зближуються і не можуть уявити життя один без одного.

Фото: Валерія Подкіч-Могилевська