Професійне свято сильних і мужніх людей

05.05.2021
Професійне свято сильних і мужніх людей

Українські піхотинці відзначають своє професійне свято — День піхоти Збройних сил України. Свято дуже молоде, його встановили указом президента України від 19 квітня 2019 року з “метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій”.

День піхоти — свято сильних і мужніх людей, справжніх патріотів своєї країни.  Дата святкування була обрана не випадково. 6 травня — день річниці битви біля Жовтих Вод, в якій українські козаки здобули перемогу в 1648 році. Цю битву називають першою переможною у Національно-визвольній боротьбі, яку очолював Богдан Хмельницький.Також 6 травня відзначається релігійне свято — День Юрія Змієборця, якого вважають покровителем українського війська. 

Українські воїни-піхотинці завжди являли собою взірець мужності та героїзму в боях за незалежність України. Піхота завжди першою зустрічає ворога. На долю піхотинця припадає найбільший тягар бойових дій та військового побуту і саме піхота завжди зазнає найбільших втрат. Піхотинці, по праву вважаються найчисельнішою частиною Збройних Сил України, яку відрізняють фізична і психологічна підготовка, здатність нести бойову службу в надскладних умовах. 

Механізовані, мотопіхотні, гірсько-штурмові військові частини складають основу Сухопутних військ і виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів і прориву оборони противника, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів. Разом з тим, механізовані з'єднання поряд з танковими використовуються для оточення і розгрому противника, переслідування та виконання інших завдань.

У нашої піхоти є безліч славетних перемог під час бойових дій. Від початку російської агресії піхотинці проявили себе як відважні бійці, що взяли на себе основний удар ворога на сході країни. Нині українські піхотинці як найчисленніший рід та основа бойового потенціалу Сухопутних військ ЗСУ несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль під час виконання завдань операції Об'єднаних сил.

Армія ФМ поздоровляє усіх піхотинців зі святом. Дякуємо за Вашу службу, за мужність та героїзм, який Ви проявляєте боронячи мирне життя українських міст та сіл! Бажаємо Вам міцного здоров’я, професійного зростання, добробуту та щасливого повернення до рідних домівок! 

Слава піхоті! Слава Україні!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток