Прощавай "совок"! Контрактники житимуть у сучасних казармах

31.01.2018
Прощавай "совок"! Контрактники житимуть у сучасних казармах

Яна Холодна: У студії «Армія ФМ» програма «Поліграф». Наш гість - заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Олександр Чергінець. Сьогодні ми говоримо про будівництво житлових комплексів для військових. Тема важлива і актуальна. Отже, давайте спершу з’ясуємо - чим займається ваше управління? 

Олександр Чергінець: У нього багато функцій. Основна функція - це здійснення належних умов для організації  житла військовослужбовців і експлуатація наявного житлово – казарменного фонду. Також до них відноситься розвиток інфраструктури, розвиток території військових містечок, зараз особливо нагальна ця потреба… 

Яна Холодна: Тобто ситуація в плані будівництва змінилася кардинально у порівнянні з періодом до особливого періоду? 

Олександр Чергінець: Так. По-перше, це пов’язане з тими задачами, які покладені на Міністерство оборони щодо забезпечення належних умов. Тим викликам, з якими стикнулися наша держава. Тому фінансування щорічне у нас збільшується на розвиток інфраструктури військових містечок. Задачі стоять величезні. Плани амбіційні. Ми будемо намагатися докладати всіх зусиль для реалізації цих планів у життя. 

Яна Холодна: Це давня проблема, що не вистачає житла для військових. Є у нас зрушення у цьому напрямку? 

Олександр Чергінець: Треба поділити нагальні потреби. На сьогодні - це розміщення військовослужбовців служби за контрактом. Багато військових частин, особливо новостворених, до цього часу (на 4 рік війни) не мають навіть власних ППД (Пункт постійної дислокації - Авт.), навіть власних належних умов. Тобто, війська виходять із зони АТО, проходять бойове злагодження на полігонах, і навіть не мають свого власного притулку. Місця, де вони могли би постійно знаходитись. Тому, першочергове завдання – створити привабливі умови для ведення служби та створити комфортні умови у ППД. 

Яна Холодна:  Тобто, першочергова задача – створення умов для тих військових і ці умови будуть створюватися в першу чергу в ППД? 

Олександр Чергінець: Так. Це здійснити належне та комфортне проживання, створити свою зону комфорту для військового. 

Читайте також http://www.armyfm.com.ua/kompleksi-vіdpochinku-ta-dozvіllja-—-nove-ujavlennja-pro-vіlnij-chas-na-polіgonah/

Яна Холодна: Як зазначалось на багатьох інформаційних ресурсах, держава нам виділила рекордні 2,2 мільярди гривень. 

Олександр Чергінець: 2,6 мільярда гривень в нас заплановано на цей рік на будівництво зазначених житлових комплексів. Ця сума ділиться на дві частини: 1 мільярд гривень, які ми отримали вже в минулому році від коштів які надійшли до Міноборони від реалізації конфіскованого майна по рішенню РНБО (так звані «кошти» Януковича) на розвиток інфраструктури ЗСУ. Цей мільярд вже надійшов. Цей мільярд гривень спланований виключно на будівництво житла. Мільярд шістсот тисяч гривень передбачено у плановому режимі. Відповідно до плану розвитку МОУ. Це також будівництво казарм поліпшеного планування. Решта коштів буде спланована на забезпечення інженерної інфраструктури. На під’єднання до мереж електро та водо забезпечення. 

Яна Холодна:  Цих коштів вистачить? 

Олександр Чергінець: За попередніми розрахунками – повинно вистачити. Ми будемо реагувати на ситуацію. Після завершення проектних робіт на аукціонів ми вже будемо мати повну картину. 

Яна Холодна: Потрібно просто бачити ці проекти. Це абсолютно сучасні казарми. Це дуже комфортні умови. Ці проекти в нас до речі, є на сайті. Ви можете зайти і подивитися. 184 житлових споруди. Де вони будуть розміщені? Вже визначені області, в яких буде йти будівництво? Можливо вже десь закладений фундамент? 

Олександр Чергінець:  Потреби визначав Генеральний Штаб. Ці будівлі будуть розташовані в 21 області. Майже на всій території України. Перші  кроки в цьому напрямку ми почали робити ще в минулому році. Був розроблений проект. Проведені передпроектні роботи. Проекти вже перебувають на комплексній державній експертизі. В лютому ми плануємо отримати перші експертні висновки та організувати аукціони щодо закупівлі зазначених робіт через систему «Прозоро». 

Яна Холодна: Ви говорили, що проект буде жорстко контролюватися. Щоб ніхто і нічого не вкрав. Як все це буде реалізовуватися? 

Олександр Чергінець: Все буде зроблено максимально прозоро. Ми розширяємо це поняття. Вся інформація про хід робіт буде викладена на офіційному сайті МО. 

http://www.mil.gov.ua/ministry/dormitory/

Ми запрошуємо всіх будівельників, які мають досвід у цій галузі взяти участь в аукціонах. Цей проект на 100% профінансований грошима. Він гарантовано буде оплачений Міністерством оборони. Це вже сплановано та виділено на цей рік. Одна із умов договору - жорсткі умови щодо конкурсантів, щоб виходили дійсно фахові організації. 

Будівництво ми розраховуємо на 7 місяців. Весь період будівництва буде розділено на 6 етапів. Підрядна організація повинна буде все жорстко контролювати щодо виконання цих етапів. Якість, час та інше. Буде задіяно проектний інститут при МінОборони. Він буде брати участь в контролі. Немало зусиль на реалізацію проекту контролю взяли на себе небайдужі люди – волонтери. Також буде громадський контроль за ходом будівництва. Про кожну будівлю буде написано на сайті МО. 

Яна Холодна:  Від себе додам, що ті, хто вже долучилися - не просто волонтери. Це або колишні, або діючі військові. Ну і ясно, що волонтери.  Вони знають про проблеми не з чуток, а з середини. Цей досвід громадського контролю застосовується вперше? 

Олександр Чергінець: Так. Це дійсно вперше. Завдяки прийнятим рішенням громадських активістів вдалося створити абсолютно нові умови життя в казармах. Вийшло дуже гарно. 

Читайте також http://www.armyfm.com.ua/kompleksi-vіdpochinku-ta-dozvіllja-—-nove-ujavlennja-pro-vіlnij-chas-na-polіgonah/

Яна Холодна:  Наскільки я пам’ятаю, у казармах немає великих кімнат з ліжками. Все розподілено по окремим кімнатам по декілька місць для військових. 

Олександр Чергінець: Житловий блок складається з двох житлових кімнат. Вони розраховані максимально на 10 осіб. На цих 10 осіб є санвузол, душова, тобто всі зручності відповідно до верхньої планки статуту про внутрішню службу. Вони мають свій куточок відпочинку. Крім ліжка, у кожного буде індивідуальна шафа. 

Яна Холодна:  Це все з урахуванням досвіду іноземних армій?  Що тут важливіше? Статут, що нам диктує умови чи все ж таки комфорт? 

Олександр Чергінець:  В першу чергу ми дотримаємось закону та статуту. Але комфорт так само важливий. Бо коли проектували це все і втілювали, брали максимально можливе, однак в межах законодавства. Брали вищу планку за статутом. 

Яна Холодна: Коли ми побачемо ці казарми? 

Олександр Чергінець: В кінці березня вже має розпочатись будівництво. Я маю надію, що до Дня Захисника України (14 жовтня) ми вже здамо першу будівлю. 

Яна Холодна:  Перші в нас де будуть? 

Олександр Чергінець:  Перші - це південний регіон та північний. 

Яна Холодна:  Вам самим цікаво, що з цього вийде? 

Олександр Чергінець:  Цікаво. Це перший досвід такого проекту, тому, розуміючи всю повноту відповідальності…  дуже цікаво. Будемо Звертаємося до фахівців і закликаємо надавати допомогу у розбудові військової інфраструктури військових містечок та долучатися до наших проектів. 

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток