Радість, нагороди і нова висота: 128-ма гірсько-штурмова бригада повернулася додому!

28.03.2019
Радість, нагороди і нова висота: 128-ма гірсько-штурмова бригада повернулася додому!

Бійці 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади знову вдома після тривалого перебування у зоні бойових дій. В  Мукачеві, Ужгороді та Виноградові героїв після повернення з районів проведення Операції Об’єднаних сил зустрічали рідні, друзі, студенти, школярі та жителі закарпатських міст.

 

 

Як проходили урочистості з нагоди повернення гірських штурмовиків в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

«Повернення 128-ої бригади в пункти постійно дислокації для всього Закарпаття стало одночасно урочистою та довгоочікуваною подією. Військовослужбовцями 128-ої тут пишаються, - їх стійкістю та героїзмом, самовідданістю та високим професіоналізмом. Дії бригади із захисту Донбасу високо оцінило командування Об’єднаних Сил, але напевно найкращий комплімент для гірських штурмовиків – це страшна безпомічна лють проросійських бандформувань, провокаторів, які регулярно отримували по зубах від бійців 128-ої. Проте перемоги мали свою ціну», - розповів Олексій Мазурін.

«128 бригада вийшла до пунктів постійної дислокації після виконання бойових завдань в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки, оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій області. Бригада міцно тримала свою смугу відповідальності і ми не віддали окупанту жодного метра української землі і заплатила за це високу ціну, втративши наших бойових побратимів», - сказав командир 128 ОГШБр Сергій Собко.

Загиблих побратимів бійці вшанували хвилиною мовчання.

«На урочистостях бійців гірсько-штурмової бригади відзначили відомчими нагородами подяками та почесними грамотами обласної державної адміністрації і обласної ради. Серед нагород, які вручали, була і одна, яку хочеться  виокремити – спеціальну відзнаку 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади — «Срібний едельвейс», гірська квітка, що історично символізує службу у гірській піхоті.

Також бійці бригади цього року започаткували ще одну гарну і чуйну традицію. Для дітей захисників України, які чекали повернення своїх батьків, гірські штурмовики розробили нагороду – нагрудний знак «За підтримку батьків». Саме завдяки  постійній підтримці своїх родичів, кажуть солдати, вдавалося переносити тяжкі воєнні будні, люту зиму та зупиняти нахабного ворога», - розповів наш кореспондент.  

Тепер на бригаду чекає відпочинок та морально-психологічне відновлення. Після цього періоду вона знов повернеться до інтенсивних тренувань.

«До слова, ще один  незвичайний та символічний подарунок для 128-ої зробив український мандрівник та учасник АТО Андрій Мочурад. Він підняв прапор Закарпатського легіону на одній зі скелястих вершин в Антарктиді. Як каже Андрій, організатор сміливої  експедиції «Автостопом в Антарктиду», - ця скеля – найпівденніше місце, де бував бойовий прапор ЗС України, а краєвиди звідти відкриваються просто неймовірні», - додав Олексій Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток