Зараз в ефірі:

Що відомо про українські ССО

28.07.2020
Що відомо про українські ССО

29 липня - День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. 26 липня 2016 року п’ятий президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України", який тепер відзначається щорічно 29 липня. Свято встановлене для сприяння подальшому розвитку національних військових традицій, військово-патріотичного виховання молоді та її готовності до захисту Батьківщини. Це нове офіційне військове свято для суверенної України.

 

У січні 2019 року Президент підписав указ про заснування емблеми, символа і прапора Сил спеціальних операцій та штандарта командувача. Так, девізом стали слова київського князя Святослава Хороброго "Іду на ви", а на емблемі зображено срібного вовка.

Сили спецоперацій є наймолодшою складовою ЗСУ і вважаються елітою української армії, оскільки здатні виконувати різні завдання, серед яких: рейди і сучасні бойові дії; психологічні операції (Psy-Ops); отримання розвідувальної інформації за лінією фронту; пошук, евакуація і доправлення полонених і заручників; антитерористичні операції. При цьому повідомляється, що оприлюднити інформацію про зроблене Силами спеціальних операцій, закон дозволяє лише через певний період часу. Іноді ця цифра сягає 50 років. ССО планують повністю відмовитися від радянського озброєння до 2025 року.

Читайте також: ІСНУЄ ТРИ КРИТЕРІЇ ПРИ ВІДБОРІ КАНДИДАТІВ ДО ССО

Оскільки діяльність ССО здебільшого залишається засекреченою, інформації про участь Сил спеціальних операцій у війні на Донбасі не так багато, але відомо, що 21 липня 2014 року штурмовий загін української армії звільнив від російських бойовиків шахтарське місто Торецьк (колишній Дзержинськ) у Донецькій області. Також є дані, що в лютому 2019 року група ССО захопила в полон бойовика російських окупаційних військ. У середині січня 2019 року повідомлялося, що від початку бойових дій на Донбасі загинуло близько 70 бійців Сил спеціальних операцій. 294 спецпризначенців отримали державні нагороди, 4 – звання Героя України.

24 липня 2019 року Сили спеціальних операцій першими серед інших видів військ Збройних Сил досягли сумісності із НАТО і отримали сертифікацію НАТО на участь в операціях сил швидкого реагування. Відзначимо, що сили швидкого реагування (СШР) НАТО може застосовувати у разі: загрози одному або більше членам Альянсу; евакуації, допомоги жертвам природних катастроф, гуманітарних катастроф; в антитерористичних операціях. СШР можуть виконувати роль авангарду перед введенням основних сил. Їх можуть застосовувати  для демонстрації міці ЗС НАТО.

Читайте також: ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ І ЩО ВИКОНУЮТЬ ПІДРОЗДІЛИ ССО

У цей день бажаємо нашим захисникам високої бойової підготовки, надійного тилу і гарного технічного оснащення! Здоров’я вам, витримки та успішної служби на благо України!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток