Зараз в ефірі:

Шоста річниця визволення Слов’янська та Краматорська

04.07.2020
Шоста річниця визволення Слов’янська та Краматорська

Окупація Слов’янська розпочалася 12 квітня 2014 року, коли Російські загони вторгнення, до яких приєдналися бойовики самопроголошеної "ДНР" та представники місцевого криміналу, захопили місто.

 

 

 

 

 

У ніч з 12 на 13 квітня 2014 року на засідання РНБО було ухвалено рішення про проведення антитерористичної операції з метою нормалізації ситуації на сході України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 14 КВІТНЯ 2014 РОКУ: ОФІЦІЙНЕ ОГОЛОШЕННЯ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

У першому бою за Слов'янськ 13 квітня загинув капітан СБУ «Альфа» Геннадій Біліченко, були важко поранені полковник Геннадій Кузнєцов, полковник Кукса і співробітник МВС Селіхов. Коли перша спецоперація провалилася, РНБО оголосило широкомасштабну АТО із залученням ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 КВІТНЯ 2014 РОКУ НА СХОДІ РОЗПОЧАЛИСЬ АКТИВНІ БОЙОВІ ДІЇ

Українські сили змогли встановити контроль над горою Карачун, що має стратегічну важливість через її панівну висоту над містом Слов'янськ та розташовану на ній телевежу.

Влітку 2014 року точилися запеклі бої за міста, з яких можна контролювати всі дороги в радіусі кількох кілометрів. Саме у Слов'янську і Краматорську Донецької області українські військові й нацгвардійці чи не вперше зіткнулися з ворожими диверсійними групами, втім проросійські бойовики не змогли довго втримати міста.

5 липня 2014 року о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов’янська було встановлено український прапор. Того ж дня підрозділи ЗС України та передові сили Національної гвардії увійшли і до Краматорська. Першими йшли розвідники та сапери, за ними – інші військові підрозділи. Утікаючи, окупанти залишили величезні арсенали зброї російського виробництва.

За весь період боїв за Слов’янськ Україна втратила 70 військових. Було знищено 470 терористів. Збитки від руйнування житлових будинків у Слов'янську склали 1,5 млрд грн. Пошкоджено 34 будинки та споруди, в тому числі — 4 школи.

Визволення міст, які майже три місяці перебували під окупацією російсько-терористичних угруповань, стало черговою перемогою українських військових над сепаратистськими бандформуваннями.

У визволених містах поступово налагоджувалось мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби. З 13 жовтня 2014 року Краматорськ оголошено тимчасовим центром Донецької області, де міститься Донецька обласна військово-цивільна державна адміністрація

10 лютого 2015 року місто було обстріляно з боку Горлівки проросійськими бойовиками, в результаті чого загинуло 17 осіб та було поранено 64 особи.

У липні 2014 року, крім Слов’янська і Краматорська, українські військові визволили від проросійських бойовиків Костянтинівку, Дружківку, Бахмут. Відтоді щороку 5 липня місцеві мешканці визволених міст, а з ними і вся Україна, радіють і святкують день, коли українські військові врятували їх від терористів.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток