Сім років тому РФ обстріляла українських військових під Зеленопіллям

10.07.2021
Сім років тому РФ обстріляла українських військових під Зеленопіллям

11 липня 2014 року – один із чорних днів в історії Збройних Сил України. Сім років тому РФ із “Градів” обстріляли базовий табір українських військових під Зеленопіллям у Луганській області. Це був перший масований обстріл з РСЗВ регулярними військами РФ українських військових.

 

 

 

 

Ранок 11 липня 2014 року назавжди увійде в пам’ять всіх військовослужбовців і мирних громадян, як один з найтрагічніших. З території Російської Федерації російські окупаційні війська розпочали обстріл території України. Це була справжня збройна агресія, метою якої був прорив кордонів нашої держави в секторі Д.

У районі населеного пункту Зеленопілля, що за 17 кілометрів від міста Ровеньки Луганської області, була висунута батальйонно-тактична група 24-ї Залізної бригади оперативного командування «Захід», яка разом з прикордонниками та військовослужбовцями 72-ї механізованої та першого батальйону 79-ї аеромобільної бригади виконувала завдання по прикриттю певних ділянок кордону України від вторгнення з боку російських військ.

11 липня о 04:30, по табору українських військових, розташованому під селом Зеленопілля, Луганської області, був відкритий шквальний вогонь із РСЗВ БМ-21 «Град» із території Російської Федерації. Весь обстріл тривав близько 30 хвилин, ще близько години після цього рвався боєкомплект.

Читайте також: Спогади українських військових про обстріл під Зеленопіллям

Внаслідок атаки російських військ, загинуло 36 українських воїнів: шестеро прикордонників із 2-ї мотоманевреної групи Державної прикордонної служби, серед них — полковник Ігор Момот та 30 військовослужбовців ЗСУ. Більше сотні українських воїнів отримали поранення, зокрема тяжкі. Також ми втратили дуже багато дефіцитної на той момент автомобільної техніки, а також три гаубиці Д-30.

Через кілька годин після обстрілу вбитих і поранених зібрали в автомобільну колонну, однак вона була обстріляна прицільним артилерійським вогнем. Загинув ще один прикордонник. Колонна повернулася і тільки з другого разу змогла дібратися до позицій батальйону 79-ї бригади поблизу Д`якове. Звідси найтяжчих поранених забирали вертольоти, а решту – відвозили автомобільним транспортом в напрямку Амвросіївки. Близько 12:00 ті, хто залишився в живих, висунулись в найближчу лісополосу та зайняли оборону – чекали повномасштабного наступу росіян.

О 23:00 вже по новим позиціям російські "Гради" завдали нового удару, причому більшість снарядів були запальними, і тому навколо загорілися поля. Дерева в посадці захистили бійців від осколків "Градів", тому втрат від цього удару не було – тільки кілька поранених. Через палаюче пшеничне поле довелося відійти до висоти. Десантники пішли на командний пункт в Д`якове – висоту "Дніпро".

Атака під Зеленопіллям була першим масованим застосуванням регулярних військ РФ проти Збройних сил України, які відтоді стали систематичними. Після цієї атаки українські бійці ще майже місяць тримали оборону на тій ділянці фронту під постійним ворожим вогнем.

Вічна пам'ять полеглим Героям!

Фото: інтернет

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток