Зараз в ефірі:

Стартує освітній проєкт для ветеранів від Veteran Hub про основи психічного здоров’я

31.01.2022
Стартує освітній проєкт для ветеранів від Veteran Hub про основи психічного здоров’я

Veteran Hub запускає освітню платформу ,,Звертатися по підтримку - Це ОК‘‘, яка допоможе ветеранам АТО/ООС дізнатися більше про методи надання психологічної допомоги. З нагоди запуску освітньої платформи Veteran Hub започаткував і флешмоб у Facebook. Усі деталі в ефірі Армія FM розповіла керівниця проєкту психотерапевт Тетяна Руденко.

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Які головні завдання ставили перед собою творці освітньої платформи ,,Це ОК”?

Тетяна Руденко: Ця платформа створена 2022 року для ветеранів і фахівців, які працюють у сфері психічного здоров’я і можуть стати надавачами послуг для ветеранів. Ми віримо в те, що знання про психічне здоров’я допомагають розвитку суспільства, а також є показником його загального добробуту. Тому для нас уже важливо передавати і той досвід, який має Ветеран Хаб щодо роботи з ветеранами, і щоб передавалася науково-доказова база, аби Україна вбирала в себе найкращі практики і сучасні дослідження. Щоб впоратись із негараздами у сфері психічного здоров’я, варто об’єднувати знання фахівця і досвід клієнта. Найкращим носієм інформації є сам клієнт, адже краще за нього ніхто не знає його історію. Психотерапевти – люди, які допомагають на цьому шляху. І тільки завдяки спільним зусиллям можна отримати позитивний результат.

Анастасія Сіроговська: Для кого насамперед буде корисною платформа «Це ОК»?

Тетяна Руденко: Тут зібрані знання у вигляді статей, чек-листів, які допомагають усвідомити, чи варто звертатися за допомогою? Також у рамках цього проєкту ми переклали протокол лікування легкої черепно-мозкової травми, яким керуються у США. Адже там добре дослідили нюанси перебігу цієї хвороби. Цей протокол стане в пригоді не тільки психотерапевту, неврологу, соціальному працівникові, а й всім охочим, бо йдеться не тільки про медикаментозний курс лікування, але й про корекцію способу життя, соціальну підтримку тощо. Також, думаю, фахівцям будуть цікаві протоколи від фінської компанії щодо лікування тривожних та депресивних розладів. Вони доступні і на офіційному сайті МОЗ. В розділі «Про психічне здоров’я» викладено 12 протоколів, лікування, які пропонує світова наука. Вся інформація викладена на сайті ,,Це ОК”. Також там є навчальні відео з поясненнями від наших партнерів.

Нікіта Гросс: Уся інформація, викладена на сайті, схвалена вітчизняними фахівцями?

Тетяна Руденко: Ми долучали до консультацій директора приватної клініки ,,Оберіг” Олександра Лінчевського, головну лікарку шпиталю для ветеранів війни ,,Лісова Поляна” Ксенію Возніцину і доктора психологічних наук Вікторію Горбунову. Ми об’єднували людей з досвідом у різних галузях, тому матеріал, який потрапляє на платформу, – найсучасніший.

Анастасія Сіроговська: За допомогою статей про психічне здоров’я, що викладені на вашій платформі, можна надати психологічну підтримку близькій людині?

Тетяна Руденко: Ми намагалися створити певні дороговкази: до якого моменту ми даємо свободу, як правильно підтримувати близьких, якими словами і методами це робити, а також як зрозуміти, чи потрібне термінове втручання спеціалістів.

Анастасія Сіроговська: Протоколами, викладеними на платформі, можуть керуватися не тільки фахівці, а й пацієнти під час лікування?

Тетяна Руденко: Протокол – це керівний підхід лікування. Він ґрунтується на дослідженнях, що працює, а що ні. Звісно, згідно з протоколами пропонуються певні методо лікування, але все ж лікар дає індивідуальні рекомендації. А загалом протокол - це фундамент, який дає розуміння того, наскільки ефективним було лікування.

Анастасія Сіроговська: З якою метою було запущено флешмоб #підтримка_це_ок і як до нього можна долучитися?

Тетяна Руденко: На підтримку учасників можна розповісти свою історію та поширити відео під цим хештегом. І після опису, пояснити чим ми можемо стимулювати звернення до фахівців - і все буде ОК.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток